Nawigacja

  • W naszej szkole jest bezpiecznie

    W naszej szkole jest bezpiecznie
    08.06.2016

    Trening ewakuacyjny jest niezbędnym elementem zapewnienia bezpieczeństwa     w szkole. Nakłada na dyrektora szkoły ogromną odpowiedzialność - ma przygotować uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły do sprawnego działania i szybkiego, bezpiecznego opuszczenia budynku szkoły w razie zagrożenia. Celem próbnych ewakuacji jest sprawdzenie:

    • znajomości zasad postępowania w sytuacji alarmu,
    • praktyczne wdrożenie do sprawnego działania zgodnego z przepisami.

         W dniu 7 czerwca 2016r. cała społeczność naszej szkole została poddana właśnie takiej próbie. Obecni w tym dniu  uczniowie naszej szkoły,  nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi  uczestniczyli w próbnej ewakuacji. W czasie około 2 minut wszyscy bezpiecznie i sprawnie ewakuowali się z całego obiektu szkolnego. Kolejny raz zdaliśmy nasz egzamin na szóstkę, wszak koniec roku szkolnego  za pasem i na  inny wynik nikt nie liczył. W miejscu zbiórki, którym był dziedziniec szkoły, wszystkie osoby uczestniczące w treningu, spotkały się z wyrazami uznania p. Dyrektor Szkoły i komendanta OSP Lipinki Łużyckie, który kierował sfingowanym zagrożeniem pożarowym. Cała akcja nadzorowana była przez inspektora do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy.

    Dobrze wiedzieć, że w naszej szkole można czuć się bezpiecznie!!!

    opracowała: mgr J.Ratajczyk

  • O aktywności obywatelskiej w naszej gminie

    O aktywności obywatelskiej w naszej gminie
    01.06.2016

    Dnia 17 maja 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipinkach Łużyckiej odbyła się debata  gimnazjalistów pod hasłem przewodnim „Jak uwolnić potencjał aktywności obywatelskiej mieszkańców Polski lokalnej?". Nadrzędnym celem debaty było zachęcenie młodych ludzi do zabierania głosu w kwestii rozwoju gminy. W wydarzeniu udział wziął wójt Gminy Lipinki Łużyckie - inż. Michał Morżak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, członkowie Rady Gminy oraz uczniowie klas drugich i trzeciej  gimnazjum naszego Zespołu  wraz z opiekunem - mgr  Małgorzatą Sawiuk, nauczycielem historii  i WOS-u. Debatą kierowała p. moderator Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

                    Spotkanie rozpoczęła prezentacja przygotowaną przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Kontynuacją treści prezentacji był wykład pani moderator. Każdy uczestnik  debaty miał okazję zaprezentować swoje dane personalne, by w dalszej kolejności spotkania przejść do zajęć warsztatowych , mających na celu zebranie tzw. ułatwiaczy i motywatorów do  działań na rzecz gminy. W następnym etapie spotkania, uczestników debaty  połączono w grupy, tak by w każdym  składzie znajdowali się zarówno uczniowie, jak i dorośli. Zadaniem każdej z grup  było napisanie chwytliwych haseł do zebranych wcześniej tzw. motywatorów i ułatwiaczy. Podczas współpracy w grupach, ich członkowie mieli możliwość dyskutowania na temat przyszłości gminy.  Kapitanowie kolejnych  grup przedstawili swoje hasła na forum. Debatę zakończono wybraniem najlepszych haseł odnoszących się do rozwoju gminy. 

                    Dzięki temu spotkaniu, Rada Gminy dowiedziała się, co młodzież chciałaby zmienić w swoim lokalnym środowisku, czyli gminie. W trakcie debaty uczniowie naszego gimnazjum wykazali się rozsądnym i dojrzałym potraktowaniem przyszłości gminy.

  • PODZIĘKOWANIA

    PODZIĘKOWANIA
    30.05.2016

    Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom  i pracownikom naszej szkoły za zaangażownie w akcję  

    Kampania wiosenna „Pola nadziei” dla Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach.

    Wielki ukłon w kierunku naszych Wspaniałych Wolontariuszy, którzy przez dwa tygodnie kwestowali na terenie szkoły, przedszkola, poświęcali swój czas, aby popołudniami zbierać pieniądze w trakcie spotkań z rodzicami.

    Dzięki staraniom nas wszystkich udało się zgromadzić 1102,14 zł !!!!!!!!!!

    Kolejny raz nasza społeczność udowodniła,

    że mamy WIELKIE SERCA i nie jest nam obcy los ludzi,

     którzy potrzebują pomocy. 

     

                                     

     

                                      Adriana Kułdosz, Iwona Walasik- Strzygocka

                                       opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

  • Regulamin loterii fantowej

    Regulamin loterii fantowej
    30.05.2016

    Regulamin loterii fantowej organizowanej podczas Festynu Rodzinnego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym

    w Lipinkach Łużyckich

     

    § 1 Postanowienia ogólne

    1. Loteria fantowa będzie prowadzona pod nazwą „Loteria marzeń”. Jej organizatorem  jest Rada Rodziców uczniów Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich.

    2. Loteria fantowa „Loteria marzeń” odbędzie się na terenie boiska przy Przedszkolu w Lipinkach Łużyckich przy ulicy Główna 31a.

    3. Loteria odbędzie się w dniu 05 czerwca 2016 roku, od godz. 12:00 do godz.16:00 w czasie festynu rodzinnego zorganizowanego pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”.

    4. W loterii mogą brać udział osoby pełnoletnie, a także niepełnoletnie – za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów.

    5. W loterii nie mogą brać udziału osoby bezpośrednio związane z jej organizacją.

    6. Organizator loterii dokonał jej zgłoszenia Naczelnikowi Urzędu Celnego w Zielonej Górze.

    7. Loteria fantowa„Loteria marzeń” jest prowadzona na podstawie ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz. U Nr 201, poz. 1540, z późn. zm).

     

    § 2 Warunki uczestnictwa w „Loterii marzeń”

    8. Warunkiem uczestnictwa w „Loterii marzeń” jest zakup co najmniej jednego losu. Losy będą sprzedawane w stoisku oznakowanym specjalnym banerem „Loteria marzeń”.

    9. Cena 1 losu wynosi 3 zł brutto.

    10. Do sprzedaży zostanie przeznaczonych max. 850 losów.

    11. W loterii wezmą udział osoby, które kupią los oraz umieszczą odcięty numer losu w urnie, przeznaczonej do losowania.

    12. Sprzedaż losów rozpocznie się 05 czerwca 2016r. o godz.12.15 i potrwa do wyczerpania losów lub nie dłużej niż do godz.15.00.

    13. Wszystkie losy biorą udział w losowaniu jednej  nagrody głównej.

    14. Każdy uczestnik „Loterii  marzeń” może kupić dowolną liczbę losów.

     

    § 3 Nagrody

    15. Nagrodą główną w „Loterii marzeń” jest  rower  o wartości 700zł brutto i dwie nagrody niespodzianki o wartości 150zł i 200zł.

    16. Nagrodami dodatkowymi są: zabawki, artykuły papiernicze, książki, płyty, gry edukacyjne, lody, słodycze, w ilości 850 sztuk, po 3 złotych brutto każda.

    17. Łączna wartość nagród w „Loterii marzeń” to 3600zł brutto / trzy tysiące sześćset złotych.

    18.Procentowa wartość nagród w stosunku do łącznej ceny przeznaczonych do sprzedaży losów wynosi 137%. 

    17. Dla uczestników loterii przy zakupie losu „Loteria marzeń” przeznaczone zostały drobne upominki w formie gratisów tj; gadżety reklamowe firm, płyty, książki, kubki i maskotki, przekazane Radzie Rodziców w formie darowizny przez Rodziców uczniów naszej Szkoły oraz Sponsorów.

    18. Fundatorem nagrody głównej jest Wójt Gminy Lipinki Łużyckie, a dwóch nagród niespodzianek osoby prywatne.

    19. Fundatorem pozostałych nagród jest Organizator loterii.

    20. Oferowane przez Organizatora nagrody są rzeczami fabrycznie nowymi.

    21. Zwycięzcy w „Loterii  marzeń” nie przysługuje prawo do zastrzeżenia szczególnych właściwości nagrody.

     

    § 4 Zasady prowadzenia loterii

    20.W celu prawidłowego przebiegu loterii organizator „Loterii marzeń” powołał czteroosobową komisję, której przewodniczący posiada znajomość przepisów ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku  w zakresie loterii fantowych. Skład Komisji, która sprawuje nadzór nad prawidłowym przebiegiem przygotowania losów, ich sprzedażą i losowaniem nagród specjalnych to: Anklewicz Agata, Baran Gabriela, Semegin Bogusław, Rogulska Edyta, rodzice uczniów Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich

    21.Organizatorzy „Loterii  marzeń” są upoważnieni  do odbioru fantów i przekazania ich osobom bezpośrednio przygotowującym losy oraz do rozliczenia się z nagród oraz dochodu z loterii przed Radą Rodziców, stosownym protokołem, w ciągu 7 dni od dnia 05 czerwca 2016r.

    22. Poszczególne losy będą oznaczone kolejnymi numerami tj.: 1,2,3....850 oraz stemplem Rady Rodziców.

    23. Losowanie nagrody głównej rozpocznie się w dniu 05 czerwca 2016r., ok. godz. 15.15 na terenie boiska przy Przedszkolu w Lipinkach Łużyckich przy ulicy Główna 31a.

    24. W losowaniu wezmą udział wszystkie zakupione losy, których numery zostały umieszczone w urnie.

    25. Każdy los może być wylosowany tylko raz.

    26. Losowanie nagrody specjalnej odbędzie się w obecności, co najmniej jednej osoby z Komisji, a losowania kuponów z urny będą dokonywać dzieci z widowni.

    27. Po wylosowaniu i trzykrotnym odczytaniu numeru, osoba z kuponem o podanym numerze musi zgłosić się po odebranie nagrody w ciągu 5 minut od odczytania pierwszy raz numeru.

    28. W wypadku nie zgłoszenia się osoby z danym numerem, następuje losowanie kolejnego kuponu wg określonych powyżej zasad, dla tej samej nagrody.

    29. W wypadku stwierdzenia przez przedstawiciela Komisji nieautentyczności losu lub kuponu potwierdzającego zakup danego losu, Komisja stwierdzi jego nieważność i zarządzi powtórzenie losowania.

     

    § 5 Ogłaszanie wyników i odbiór nagród

    30. Laureat zostanie ogłoszony od razu po losowaniu.

    31. Komisja Loterii sporządzi protokół z przebiegu losowania z podaniem wyniku  „Loterii marzeń”.

    32. Zwycięzca zostanie również ogłoszony  na stronie internetowej  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego http://zslipinkiluzedupage.org.pl/, w zakładce Aktualności, z podaniem imienia i nazwiska laureata. Nagroda zostanie wydana od razu po zakończeniu losowania, na terenie boiska przy Przedszkolu w Lipinkach Łużyckich przy ulicy  Główna 31a, na podstawie protokołu przekazania, sporządzonego przez członka komisji loterii.

     

    § 6 Zasady postępowania reklamacyjnego

    33. Reklamacje mogą być zgłaszane najpóźniej do godz. 15.45 w dniu 05 czerwca 2016r.

    34. Rozpatrzeniu podlegają wyłącznie reklamacje zgłoszone w formie pisemnej. Reklamacja powinna zawierać: imię, nazwisko, dokładny adres Uczestnika, datę i miejsce zdarzenia, którego dotyczy roszczenie oraz treść żądania.

    35. Za datę wniesienia reklamacji uznaje się datę złożenia jej osobiście w siedzibie Organizatora. Reklamacje złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane. Organizator zastrzega, że reklamacje, które wpłyną do siedziby Organizatora po dniu 05 czerwca 2016r., po godz. 15.45 nie będą rozpatrywane, pomimo ich prawidłowego wniesienia przez Uczestnika. Reklamacje rozpatrzy Komisja Loterii „Loteria marzeń”. Termin rozpatrzenia reklamacji wynosi 30 minut od momentu jej złożenia w siedzibie Organizatora wraz z powiadomieniem uczestnika o wyniku komisji.

    36. Decyzja Komisji Loterii „Loteria marzeń” dotycząca rozpatrzenia reklamacji jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

    37. Po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego uczestnikowi przysługuje prawo dochodzenia nieuwzględnionych roszczeń na drodze postępowania sądowego.

     

    § 7 Postanowienia końcowe

    41. Wzięcie udziału w loterii „Loteria marzeń” i zakup losu jest równoznaczne z zaakceptowaniem tego Regulaminu. Regulamin loterii będzie dostępny w miejscu sprzedaży losów, siedzibie organizatora „Loterii  marzeń” oraz  na stronie internetowej Zespołu Szkolno–Przedszkolnego http://zslipinkiluzedupage.org.pl / w zakładce Aktualności.

    42. Cały dochód z „Loterii marzeń” zostanie przeznaczony na zakup interaktywnych pomocy dydaktycznych.

     43. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakość i użyteczność nagród, wygranych przez laureatów. Odpowiedzialnym z tego tytułu jest podmiot udzielający gwarancji tj. producent, dystrybutor lub sprzedawca.

    44. Organizator obowiązany jest do poinformowania Naczelnika Urzędu Celnego w Zielonej Górze, o każdej zmianie niniejszego regulaminu nie później niż w terminie 3 dni od dnia dokonania zmiany.

    45. W sprawach nieuregulowanych tym Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego oraz ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz. U Nr 201, poz. 1540, z późn. zm).

    46. Dane uczestników będą zbierane i przetwarzane przez Organizatora wyłącznie w ramach i na potrzeby niniejszej loterii - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych.

  • OGŁOSZENIE

    OGŁOSZENIE

          Nasza szkoła przyłączyła się do kampanii wiosennej „Pola Nadziei” dla Hospicjum Świętego Brata Alberta w Żarach.

    W związku z tym do 20 maja 2016 r. prowadzona będzie w szkole zbiórka pieniędzy na ten cel.

    Wolontariusze będą kwestować wśród uczniów każdego dnia w szkole.

    18 maja 2016 r. młodzież odwiedzi naszych przedszkolaków,  aby i oni mogli uczyć się pomagania od najmłodszych lat.

    Podczas zebrań z rodzicami (18-19 maja 2016 r.) także będzie możliwość wesprzeć tę akcję swoimi datkami.

    Razem możemy dużo!!!

    Przyłącz się do żonkilowej kwesty dla Hospicjum!!!

     

                                                                Organizatorzy akcji

                          Adriana  Kułdosz, Iwona Walasik-Strzygocka

                               (opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza)    

  • UWAGA!

    UWAGA!
    11.05.2016

    ZEBRANIA  Z  RODZICAMI

    18.05.2016 r. ( środa ) – szkoła podstawowa

    1530 – kl. I a – gabinet nr 9

               kl. I b – gabinet nr 8

               kl. I c – gabinet nr 15

               kl. VI – gabinet nr 16                                         

    1600 - kl. V a  – gabinet nr 2

    1630 -  kl. III a – gabinet nr 13

               kl. III b – gabinet nr 14

    1700 – kl. IV a   – gabinet nr 7

               kl. IV b  – gabinet nr 4   

    1730 - kl. II a – gabinet nr 11

               kl. II b – gabinet nr 12

                               19.05.2016 r. ( czwartek ) – gimnazjum

    1530 –  kl. III – gabinet nr 6

    kl. V b SP - gabinet nr 3

    1600 -  kl. I – gabinet nr 1      

    1630 – kl. II A – gabinet nr 10

               kl. II B – gabinet nr 5

  • Obchody rocznicy Chrztu Polski i uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole.

    09.05.2016

     

             „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje dobrego „jutra”. To zdanie przyświecało jako motto tegorocznym obchodom tych dwóch podniosłych wydarzeń historycznych. Dnia 4 maja 2016r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego uczestniczyli w bardzo ważnej lekcji patriotyzmu przygotowanej przez uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej pod kierunkiem mgr J.Ratajczyk i mgr M.Sawiuk.

             W holu głównym szkoły, w pięknej scenerii biało-czerwonych barw i dumnie patrzących polskich orłów odbył się uroczysty apel. Na program obchodów tych podniosłych wydarzeń złożyły się prezentacje multimedialne dotyczące faktów historycznych związanych z Chrztem Polski oraz  uchwaleniem Konstytucji 3 Maja oraz montaż słowno-muzyczny  o patriotycznej wymowie. Patriotyczne pieśni oraz wiersze skłaniały wszystkich do zastanowienia się nad tym, czy dostatecznie znamy najważniejsze momenty z historii naszego kraju, czy szanujemy ojczyznę, jej symbole narodowe, czy naprawdę rozumiemy znaczenie słowa patriotyzm. Niesamowite wykonania utworów poetyckich i wokalnych  wzbudziły w oglądających wiele pozytywnych emocji i wzruszeń. Ta nasza szkolna uroczystość, która na stałe jest wpisana do szkolnego kalendarza uroczystości, była z pewnością autentyczną lekcją patriotyzmu naszych młodych wychowanków.

    Ten sam montaż słowno-muzyczny został zaprezentowany mieszkańcom naszej gminy podczas uroczystej Mszy św. w miejscowym kościele parafialnym dniu 3 maja 2016r. Poczet sztandarowy szkoły podstawowej złożył pod Pomnikiem Kombatantów symboliczną wiązankę kwiatów jako wyraz swej pamięci, o tych , dla których słowo „Polska” znaczyło „życie”.

    Opracowanie: mgr J.Ratajczyk

  • Uczniowie przyjęci do klasy pierwszej SP

    Uczniowie przyjęci do klasy pierwszej SP
    09.05.2016

    Lipinki Łużyckie, 05.05.2016 r.

     

    LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH PRZEZ KOMISJĘ REKRUTACYJNĄ W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO I KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LIPINKACH ŁUŻYCKICH NA ROK SZKOLNY 2016/2017

     

     

    L.P.

    Nazwisko i imię

    1

    Bator Jakub

    2

    Budzyna Krzysztof

    3

    Drzazgowski Eryk

    4

    Fąferek Marcel

    5

    Gał Lena

    6

    Gałęzowski Dawid

    7

    Gromnicka Wiktoria

    8

    Lechman Julia

    9

    Rogulski Krystian

    10

    Skręta Hubert

    11

    Sowa Dawid

    12

    Wszerad Emilia

     

     

             Komisja rekrutacyjna:

    1. Mariola Malska – przewodnicząca komisji

     

    1. Iwona Walasik – Strzygocka – członek komisji

     

    1. Ewa Horbaczewska – Błachnia – członek komisji
  • Dzień Nakrycia Głowy

    29.04.2016

    Tak się dziś bawimy!

     Więcej zdjęć znajdziesz w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM.

     

  • Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

    Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole
    27.04.2016

     22 kwietnia obchodzimy święto naszej planety. Na całym świecie świętuje się ten dzień. Skąd się wziął Dzień Ziemi, jak go obchodzić, co ciekawego wiemy o dbaniu o naszą planetę? Na te i inne pytania, odpowiedzi szukali uczniowie I klas naszej szkoły podstawowej. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku i trwają do dnia dzisiejszego. W naszej szkole pierwszoklasiści brali udział w obchodach zorganizowanych przez wychowawczynię kl. Ib – Magdalenę Piątek-Skowrońską. Celem spotkania było przekazanie wiedzy na temat podstawowych zasad ochrony przyrody i promowanie postaw proekologicznych. Uczniowie stwierdzili, że Ziemia byłaby piękna i spokojna, gdyby nie my - ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmieciliśmy, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę. Każdy pierwszak otrzymał od p. Marty Szajny emblemat nawiązujący tematycznie do Dnia Ziemi. Nasze obchody zaczęliśmy od wirtualnego spaceru po zabrudzonym lesie i zbieraniu śmieci. Zastanawialiśmy się wspólnie, co dzieje się z odpadkami. W odpowiedzi pomogły nam krótkie filmiki o segregowaniu odpadów i historyjka obrazkowa.  Przedstawione zostały dzieciom pojemniki, worki do segregacji  oznaczone odpowiednim kolorem. Wspólnie z dziećmi ustalaliśmy, jakie śmieci powinny trafić do poszczególnych pojemników. Wyjaśniliśmy sobie pojęcie „recykling” i poznaliśmy jego symbol. Rozmawialiśmy  o różnych recyklingowych rozwiązaniach. Zaprezentowane zostały uczniom fotografie już istniejących pomysłów. Wszystkie pierwszaki przeczytały wiersz pt. „Co to jest ekologia?”, a każda klasa otrzymała od p. Magdy  kartoniki z symbolami przypominającymi o ekologicznych zachowaniach, np. zakręć kran, wyłącz światło, papier wrzuć do kosza oraz kolorowy plakat nawiązujący treścią do Dnia Ziemi. Pierwszaki obchodziły święto Ziemi z wielkim zaangażowaniem. Na koniec obchodów wspólnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę pt. „Posprzątajmy świat” i przyznały rację, że  przyroda to nieodłączny element naszego codziennego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Wszyscy zostaliśmy przyjaciółmi Ziemi i strażnikami jej czystości.

    Opracowanie: M.Piątek-Skowrońska, J.Ratajczyk

  • Egzaminy czas zacząć !!!

    Egzaminy czas zacząć !!!
    26.04.2016

    Maturzystom przypadł maj, a uczniom klas szóstych szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum na czas egzaminów zewnętrznych przypadł miesiąc kwiecień.

    W dniu 5 kwietnia 2016r. 25 uczniów klasy szóstej szkoły podstawowej przystąpiło do ogólnopolskiego Sprawdzianu szóstoklasisty, który jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Tegoroczny sprawdzian odbył się w formule zapoczątkowanej w ubiegłym roku szkolnym i  składał się z dwóch części: cześć pierwsza, trwająca 80 minut, obejmowała zadania z języka polskiego i matematyki i cześć druga trwająca 45 minut to zadania z języka angielskiego. Informacje o wynikach tegorocznego sprawdzianu uczniowie otrzymają pod koniec maja. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej  od przyszłego roku ma on jednak zostać zlikwidowany. W jego miejsce  planuje się wprowadzenie testu diagnostycznego,  który byłby przeprowadzany na początku I klasy gimnazjum. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i uzyskają satysfakcjonujące nas wszystkich  wyniki.

                Kolejny rocznik trzecioklasistów Publicznego Gimnazjum w Lipinkach Łużyckich ma za sobą obowiązkowy egzamin gimnazjalny sprawdzający efekty ich trzyletniej nauki w gimnazjum. W dniach 18-20 kwietnia 2016r. 21 gimnazjalistów zmagało się  z zadaniami egzaminacyjnymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie.  Pierwszego dnia były to zadania z przedmiotów humanistycznych, drugiego z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, a trzeciego dnia uczniowie sprawdzali swoje umiejętności lingwistyczne z języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Każdego dnia przed rozpoczęciem egzaminu w obecności przewodniczących zespołów nadzorujących oraz przedstawicieli uczniów p. Dyrektor Szkoły demonstrowała nienaruszenie przesyłek z materiałami egzaminacyjnymi i przekazywała je do odpowiednich sal , w których znajdowali się piszący egzamin uczniowie.  O godzinie 9.00 trzecioklasiści w salach egzaminacyjnych rozpoczynali zmagania z zadaniami sprawdzającymi stopień opanowania wiedzy i umiejętności w zakresie przedmiotów objętych egzaminem.

                Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Wynik egzaminu, który będzie dopiero znany 17 czerwca 2016r., będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Mamy nadzieję, że nasi gimnazjaliści uzyskają satysfakcjonujące ich wyniki, które pozwolą im rozpocząć od września 2016r. naukę w wymarzonych i wybranych przez siebie szkołach ponadgimnazjalnych.    

    opracowanie : mgr Jolanta Ratajczyk

  • Apel Wielkanocny

    Apel Wielkanocny
    04.04.2016

    W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi uczniowie klas V szkoły podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pod kierownictwem mgr J.Ratajczyk zorganizowali Misterium Paschalne. Przedstawienie  odbyło się 22 marca 2016 r. i zostało zaprezentowane wszystkim  uczniom  naszej szkoły.  

    W przedstawieniu uczniowie starali się pokazać wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa, wzbudzić szacunek wobec wiary i religii. Pięknie recytując  swe kwestie uczniowie wprowadzili autentyzm przeżywania treści orędzia paschalnego. O odpowiedni wystrój scenograficzny przedstawienia zadbali nauczyciele katecheci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.  

    Na zakończenie spotkania p.o.Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego mgr Marzanna Odulińska i zaproszony na uroczysty apel p.Wójt Gminy Lipinki Łużyckie inż.Michał Morżak  podziękowali uczniom i nauczycielom za wspaniałe i bogate w treść  przedstawienie Misterium Paschalnego i złożyli wszystkim zebranym życzenia świąteczne. Zostały także  wręczone nagrody dla zwycięzców  oraz wyróżnionych uczniów w przedświątecznych konkursach  szkolnych. 

    opracowanie: mgr J.Ratajczyk

     

  • Wiosna, wiosna, wiosna , ach to ty!!!

    Wiosna, wiosna, wiosna , ach to ty!!!
    04.04.2016

    Świat może być kolorowy, nawet jak za oknem szaro i plucha. Tak właśnie było w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipinkach Łużyckich, w poniedziałek 21 marca 2016r. Podczas zorganizowanego tam Dnia Wiosny wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w przebraniach nawiązujących do postaci z wybranych książek. Ten barwny korowód literackich bohaterów wyszedł  na ulice naszej miejscowości. Uczestnicy parady nieśli  różnobarwne balony, duże papierowe kwiaty i motyle. Niesione były również symboliczne kukły Pani Zimy i Pani Wiosny, by podkreślić zmianę pór roku. Wesoły orszak co jakiś czas  wykrzykiwał hasła odwołujące zimę i nawołujące wiosnę, gdyż wszyscy już bardzo stęsknili się za piękną zielenią, kwiatami, śpiewem ptaków, no i oczywiście cieplejszymi dniami. Uczestnicy korowodu wykazali się dużą dozą pomysłowości i kreatywności, a wiosenny korowód literackich przebierańców umilił ten szkolny dzień. Zakończeniem wspólnego wiosennego  pochodu było wręczenie wszystkim jego uczestnikom słodkich niespodzianek, na osłodę tego  pozbawionego słońca pierwszego wiosennego dnia.

    opracowanie: J.Ratajczyk 

  • Lekcja inna niż zwykle - lekcja online.

    Lekcja inna niż zwykle - lekcja online.
    21.03.2016

    W dniu 9 marca 2016r.  uczniowie klas drugich szkoły podstawowej z inicjatywy swoich wychowawców  uczestniczyli w  lekcji online pt. „Co to jest: czarno-białe i lubi zimną wodę?”, przeprowadzonej przez naukowców z Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk przebywających w Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. Lekcje online cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a 9 marca 2016r. padł rekord – w lekcji uczestniczyło prawie 250 klas!

    Lekcję prowadziła Dagmara Bożek-Andryszczak, filolożka i była dydaktyczka projektu EDUSCIENCE.  Pani Dagmara przebywa w Polskiej Stacji Antarktycznej imienia naszego dziewiętnastowiecznego polarnika, założonej w 1977 roku na Wyspie Króla Jerzego. To druga stacja polarna, obok arktycznej, znajdująca się na Spitsbergenie, z której prowadzone są lekcje online. Mieszka w niej kilkunastu naukowców.

    Projekt antarktycznej edukacji prowadzonej z myślą o uczniach polskich szkół, jest obecnie realizowany jako wspólna inicjatywa Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN oraz Instytutu Geofizyki PAN – od 2015 roku Krajowego Punktu Kontaktowego Scientix w Polsce . Scientix to społeczność na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych w Europie.

    Naszym drugoklasistom niezwykle podobała się ta nietypowa lekcja. Przez czas trwania tej godziny lekcyjnej mogli poczuć się , jak prawdziwi  naukowcy-polarnicy.

     

    Opracowanie :

    mgr G.Pizuń, mgr J.Ratajczyk

  • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

    PASOWANIE NA CZYTELNIKA
    21.03.2016

    16 marca 2016 r. do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyli uczniowie klas: I a, I b i I c. Uroczyste pasowanie na czytelników przygotowali dla nich uczniowie klasy III b pod kierunkiem p. M. Malskiej przebrani za postacie z książek dla dzieci. Były piosenki, zagadki i inne atrakcje.

    Nowi czytelnicy poznali już alfabet i mogą sami wędrować po krainie baśni, bajek i wierszy dla dzieci. Życzymy im wielu pięknych, mądrych  i ciekawych książek.

    Opracowała: E. Rewaj

  • Turniej Piłki Nożnej Halowej

    Turniej Piłki Nożnej Halowej
    11.03.2016

    o Puchar Starosty Żarskiego i Wójta Gminy Lipinki Łużyckie

    W dniu 26.02.2016r. w hali sportowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich po raz dziesiąty odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Starosty Żarskiego i Wójta Gminy Lipinki Łużyckie.

    W uroczystym otwarciu udział wzięli: Starosta Powiatu Żarskiego Janusz Dudojć, Wójt Gminy Lipinki Łużyckie Michał Morżak, Wójt Gminy Brody Ryszard Kowalczuk, Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek,  Wójt Gminy Trzebiel Marek Iwlew, Burmistrz Miasta Łęknica Piotr Kuliniak, Przewodniczący Rady Gminy w Tuplicach Sylwester Mazurkiewicz, radna Powiatu Żarskiego Anna Ślawska wraz z małżonkiem Eugeniuszem oraz Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich Marzanna Odulińska.

    W tegorocznych rozrywkach udział wzięło dwanaście drużyn z gimnazjów w: Brodach Żarskich, Tuplicach, Łęknicy, Jasieniu,  Żarach: Gimnazjum Społeczne, nr 2 ,nr 4, Trzebielu,  Lubsku Gimnazjum nr 1, Przewozie, Bieniowie oraz  w Lipinkach Łużyckich.

    Po rozgrywkach eliminacyjnych wyłonione zostały 4 drużyny , które zmierzyły się w półfinałach. Lipinki Łużyckie pokonały 2:1 Trzebiel, a Bieniów wygrał 1:0 ze Społecznym Gimnazjum w Żarach. Po zaciętej walce w finale zwycięzcą całego turnieju zostało Gimnazjum w Lipinkach Łużyckich pokonując 2:1 Bieniów. Trzecie miejsce zajęło Społeczne Gimnazjum Żary, zwyciężając z Trzebielem 7:2.

    Drużyna z Lipinek grała w składzie: Marcin Błaszczak, Dawid Hofman, Mateusz Szczepaniak, Szymon Delak, Konrad Rubczyński, Michał Anklewicz, Michał Jankowski, Hubert Kalej. Dawid Hofman uznany został najlepszym zawodnikiem tej sportowej imprezy.

    Turniej zorganizowany został przez uczniów gimnazjum w ramach realizacji projektów edukacyjnych pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego  Marka Bobka.

     

    Opracowanie : mgr J.Ratajczyk, mgr M. Bobek

  • ZEBRANIA Z RODZICAMI

    ZEBRANIA Z RODZICAMI

    16.03.2016 r. ( środa ) – szkoła podstawowa

    1530 – kl. III a – gabinet nr 13

               Kl. III b – gabinet nr 14                                         

    1600 -  kl. IV a  – gabinet nr 7

               kl. IV b   -  gabinet nr 4

    1615 -  kl. V a – gabinet nr 2

    1630   kl. V b – gabinet nr 3

    1700 – kl. VI  – gabinet nr 16

               kl. I a  – gabinet nr 9   

                               17.03.2016 r. ( czwartek ) – gimnazjum

    1600 -  kl. I – gabinet nr 1  

    1630 – kl. II A – gabinet nr 10

               kl. II B – gabinet nr 5

  • Rok 2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza

    01.03.2016

    18 grudnia 2015 r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. "Poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń – podkreślili senatorowie.

    Okazją do ustanowienia Henryka Sienkiewicza patronem 2016 roku jest fakt, że w tym roku wypada 100 rocznica śmierci polskiego Noblisty.

    Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by w setną rocznicę śmierci oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości oraz idei zawartych w Jego książkach, przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości.

                Uwzględniając narodową potrzebę popularyzacji twórczości tego Wielkiego Pisarza 26 lutego 2016r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy na temat życia i twórczości tego Wielkiego Polaka. Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Do konkursowych zmagań zgłosiło się 23 uczniów, którzy wykazali się wysokim poziomem wiedzy z biografii i twórczości pisarza. Szkolne jury wyłoniło trzech zwycięzców w osobach : Kornelia Kapturzak, kl.IVb, Wiktoria Kowalska, kl.IVb i Mikołaj Bieszczad, kl.Vb.

    Ta trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły weźmie udział  18 marca 2016r.

    w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza, którego organizatorem jest Zespól Szkół w Tuplicach.

    Gratulujemy naszym uczniom szkolnego sukcesu i trzymamy za nich kciuki w zmaganiach na międzyszkolnym poziomie.

    W związku z Rokiem Sienkiewicza zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do sięgnięcia po książki tego pisarza, bo, jak mawiał Sienkiewicz: 

    „Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra”.

    Opracowała J. Ratajczyk

  • „Złote Pióro - potyczki ortograficzne 2016” - etap rejonowy

    „Złote Pióro - potyczki ortograficzne 2016” - etap rejonowy
    29.02.2016

    26 lutego 2016r. w Zespole Szkół Publicznych Łęknicy dwunastoosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w etapie rejonowym Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego "Złote Pióro - potyczki ortograficzne 2016", którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Żaganiu. Celem konkursu jest propagowanie kultury języka ojczystego oraz kształcenie znajomości zasad polskiej ortografii i interpunkcji wśród uczniów klas I-VI szkoły podstawowej.

    W etapie rejonowym tego konkursu zmierzyło się 70 uczniów klas I-VI szkół podstawowych z Łęknicy, Lipinek Łużyckich, Trzebiela, Tuplic, Żarek Wielkich, Niwicy i Przewozu.

    Po arcytrudnych zmaganiach z niełatwą przecież polską ortografią i interpunkcją jury konkursowe wyłoniło 18 laureatów etapu rejonowego, którzy tym samym uzyskali kwalifikację do etapu miedzypowiatowego.

    19 marca 2016r. w miedzypowiatowym finale konkursu ortograficznego w Żaganiu naszą szkołę będą reprezentować : Hubert Górski, kl.Ic, Oskar Żebrowski, kl.IIIb, Kornelia Kapturzak, kl.IVb, Jakub Kraśnicki, kl.Vb i Maja Spurek, kl.VI.

    Z ogromną radością gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy im powodzenia w wielkim finale o tytułowe złote pióro.

     

  • Szkolny Konkurs Recytatorski

    26.02.2016

    Dnia 24 lutego 2016r. na małej scenie w bibliotece szkolnej odbył się XXII Szkolny Konkurs Recytatorski zorganizowany w ramach eliminacji do udziału w Lubuskim Konkursie Recytatorskim w Żarach. W zmaganiach o tytuł laureata  naszego szkolnego konkursu zmierzyło się 34 uczniów szkoły podstawowej i 2 uczniów gimnazjum. Recytatorzy prezentowali interpretacje dzieł poetów polskich. Nauczycielskie jury oceniało dobór repertuaru, poprawność dykcyjną, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

    Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się następujący uczniowie:

    Hubert Górski, ucz.kl.1c

    - Martynka Delak, ucz. kl. 2b

    Inga Kostecka, ucz.kl.3a

    Izabela Maracz, ucz.kl.3a

    Bartosz Rubczyński, ucz.kl.4a,

    Oliwia Mikulska, ucz.kl.5a

    Oliwia Słoma, ucz.kl.5a

    - Krystian Benedyktów, ucz.kl.5b

    - Szymon Delak, ucz. kl.1 gimnazjum

    - Mateusz Deptuła, ucz. kl. II a gimnazjum

      Tradycją naszych szkolnych konkursów recytatorskich jest przyznawanie Nagrody Publiczności. W tej edycji konkursu nagrodę otrzymał uczeń klasy II a gimnazjum – Mateusz Deptuła.

      Życzymy powodzenia reprezentantom naszej szkoły i trzymamy kciuki za ich występy podczas eliminacji powiatowych w Żarach już 15 marca 2016r.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lipinkach Łużyckich
    Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lipinkach Łużyckich, ul. Szkolna 7
    68-213 Lipinki Łużyckie

    Przedszkole
    ul. Główna 31a
    68-213 Lipinki Łużyckie
    tel. 68 3752061
  • 068/3752085

Galeria zdjęć