Aktualności przyrodnicze i ekologiczne Klasa III A Władysław Szafer Moje przedmioty owoce w szkole Dla Rodziców Galeria Zajęcia dodatkowe Eduscience Klasa IIIc klasa 1

Marta Szajna

klasa 1

Droga Pierwszoklasistko! Drogi Pierwszoklasisto!

Witam cię serdecznie na kilka dni  przed rozpoczęciem Twojej nauki w szkole.

Wierzę, że z niecierpliwością czekasz na spotkanie z koleżankami i kolegami oraz ze mną w naszej ślicznej klasie.
Przed Tobą rok pełen nowych zadań, atrakcji i przygód. Życzę Ci, żeby był on udany, pełen radości i sukcesów.
   Wiem, że oprócz ciekawości towarzyszy Ci także obawa przed tym co nowe i  nieznane. Nie martw się, zawsze będę przy Tobie i bezpiecznie Cię poprowadzę. Możesz na mnie liczyć w każdej sytuacji. Pokażę Ci każdy szkolny zakątek, byś zawsze wiedział/a gdzie jesteś i bez trudu mogła/ mógł trafić do swojej klasy. Tam będę czekała na Ciebie ja lub inny nauczyciel, z którym będziesz miał/a lekcje. Klasa stanie się Twoim drugim domem, a wraz ze mną, z koleżankami
i kolegami stworzysz klasową rodzinę, której członkowie troszczą się o siebie i pomagają sobie.

Zapraszam Cię, więc na pierwsze nasze spotkanie, które odbędzie się 31 sierpnia 2021 r. ( we wtorek),
o godzinie 10.00. w gabinecie nr 13.

Twoja wychowawczyni Marta Szajna

smiley

Szanowni Rodzice!

Pierwszy dzień dziecka w szkole budzi w Was zapewne wiele sprzecznych emocji. Z jednej strony radość, dumę,
z drugiej niepokój i obawę.
  Pragnę Państwa zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby start Waszych dzieci w nową, szkolną rzeczywistość był jak najmniej stresujący, a każdy dzień sprawiał i dzieciom i Wam dużo radości.
  Liczę na owocną współpracę z Państwem i zapewniam, że wszystkie podejmowane przeze mnie działania będą miały tylko jeden cel - dobro dziecka, każdego z osobna i wszystkich razem. Jeśli tylko będziecie mieć Państwo jakieś pytania,  wątpliwości albo problemy, zwracajcie się do mnie bezpośrednio, postaram się na nie odpowiedzieć i znaleźć najlepsze rozwiązanie.
  Bądźcie wsparciem dla swoich pociech. Słuchajcie ich, pomagajcie, ale nie wyręczajcie w szkolnych obowiazkach, nawet jeśli na początku będzie trudno. Ten trud z czasem przyniesie słodkie owoce w postaci szkolnych sukcesów, mniejszych lub większych, dla każdego dziecka innych, ale równie ważnych.

Marta Szajna

Wyprawka pierwszoklasisty

1. Zeszyty

- 2 z kolorową liniaturą 16-kartkowe,

- 2 w kratkę 16-kartkowe,

2. Zamiast bloków rysunkowych

- ryza białego papieru do ksero,

- ryza kolorowego papieru do ksero,

3. Bloki techniczne A4, bialy i kolorowy,

4.  Wycinanki z klejem lub samoprzylepne,

5. Nożyczki ( z zaokrąglonymi czubkami, specjalne dla dzieci leworęcznych)

6. Linijka 20 cm,

7. Temperówka manualna na grube i cienkie kredki,

8. 3 ołówki niełamiące, gumka, kolorowe długopisy lub pisaki,

9. Kredki ołówkowe.

10 Pastele olejne i suche - kredki.

11. Farby plakatowe,

12. Zestaw pędzli różnej grubości oraz innych przyborów do malowania,

13. Kubek na wodę z przykrywką zapobiegającą wylaniu się wody,

14. Klej, najlepiej Magik, w sztywcie i w tubce,

15. Plastelina, według uznania dodatkowe elementy dekoracyjne,

16. Strój ginbastyczny w worku ( biała koszulka, ciemne spodenki, buty sportowe z jasną podeszwą),

17. Strój galowy ( biała bluzka/ koszula, ciemna spódnica/ spodnie)

18. Piórnik.

19. Segregator z wpiętymi koszulkami, przynajmniej 50 sztuk

20. Kilka sztuk maseczek jednorazowych.

Popdręczniki i ćwiczenia( z wyjatkiem religii) są bezpłatne. Dzieci otrzymają je w szkole, w pierwszym tygodniu nauki.