Nawigacja

  • Kici, kici! Miau!!!, czyli Dzień Kota w naszej szkole

    02.03.2017

    Znalezione obrazy dla zapytania clipart kot

     „Kotek kłopotek, pierwszy do psotek...” taką piosenką rozpoczęli obchody Światowego Dnia Kota uczniowie edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły, który przypadał 17 lutego 2017r. Szare, czarne, bure koty, a właściwie przebrane dzieci, można było spotkać tego dnia na korytarzach szkoły. Uczniowie klas II uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez p. Magdalenę Piątek-Skowrońską. Była opowieść  - „Skąd się wzięły koty?” i zagadki słuchowe. Bo któż lepiej słyszy, jak nie kot! Uczniowie brali udział w kocich konkursach: zwijaniu kłębka wełny i polowaniu na myszy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja o kocich rasach. Wszyscy miłośnicy kotów, mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie fotograficznym  - selfie z kotem organizowanym przez p. Martę Szajna, a uczniowie chcący popisać się swoim plastycznym talentem w konkursie  „Mój przyjaciel kot”, organizowanym przez p. Krystynę Jaślanek lub w konkursie literackim o tym samym tytule, któremu patronowała p. Krystyna Woźny. Z okazji Dnia Kota uczniowie naszej szkoły pamiętali także o czworonożnych mieszkańcach schroniska dla zwierząt, uczestnicząc w zbiórce zwierzęcej karmy.

             To był dzień pełen wrażeń i atrakcji pod znakiem KOTA!!! Miau!!!

     

    Opracowanie: mgr M.Piątek-Skowrońska i mgr J.Ratajczyk

  • BITWA NA SŁOWA,CZYLI XXIII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

    BITWA NA SŁOWA,CZYLI  XXIII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
    28.02.2017

    Dnia 28 lutego 2017r. na mini scenie w bibliotece szkolnej odbył się                 XXIII Szkolny Konkurs Recytatorski zorganizowany w ramach eliminacji do udziału w Lubuskim Konkursie Recytatorskim w Żarach. Lubuski Konkurs Recytatorski jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem tego Programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Celem tego Programu jest:

    • promocja, integracja i diagnoza twórczości młodych recytatorów,
    • prezentacja najcenniejszych dzieł literatury polskiej i powszechnej,
    • doskonalenie warsztatu recytatorów oraz uwrażliwienie ich na piękno poezji,
    •  rozwój intelektualny i emocjonalny młodych uczestników oraz rozbudzenie               w nich zainteresowań literackich,
    • możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na większym forum,
    •  tworzenie możliwości wymiany doświadczeń między pedagogami i instruktorami teatralnymi.

    W zmaganiach o tytuł laureata  naszego szkolnego konkursu zmierzyło się 34 uczniów szkoły podstawowej i 1 uczeń gimnazjum. Recytatorzy prezentowali się w większości przypadków w interpretacji dzieł poetów polskich. Jury, któremu przewodniczyła p. Dyrektor Szkoły oceniało dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretację utworu, dykcję, modulację, tempo mówienia, umiejętność gospodarowania oddechem oraz ogólny wyraz artystyczny.

    Werdyktem szkolnego jury w składzie, którego oprócz p. Dyrektor Szkoły znalazła się mgr Jolanta Ratajczyk, logopeda i nauczyciel języka polskiego oraz przedstawiciel Rady Rodziców p. Gabriela Baran do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się następujący uczniowie:

    - Julia Lechman , ucz.kl.I

    - Hubert Górski, ucz.kl.IIc

    - Olga Maracz, ucz.kl.IIIa

    - Martynka Delak, ucz. kl. IIIb

    - Inga Kostecka, ucz.kl.IVa

    - Anna Rurarz ucz. kl.Va

    Oliwia Mikulska, ucz.kl.VIa

    - Krystian Benedyktów, ucz.kl.VIb

    - Szymon Delak, ucz. kl.II gimnazjum

                Tradycją naszych szkolnych konkursów recytatorskich jest przyznawanie Nagrody Publiczności. W tej edycji konkursu „ulubieńcem” publiczności został uczeń klasy II gimnazjum – Szymon Delak, który podczas konkursu pełnił też funkcję konferansjera. 

    Wszyscy uczestnicy szkolnego konkursu otrzymali „słodkie” nagrody, laureatów zaś obdarowano nagrodami rzeczowymi, które z pewnością przydadzą się im w ich codziennym szkolnym funkcjonowaniu.

                Życzymy powodzenia reprezentantom naszej szkoły i trzymamy kciuki za ich występy na prawdziwej scenie teatralnej podczas eliminacji powiatowych w Żarach już 14 marca 2017r.

     

    Opracowanie:mgr J.Ratajczyk

     

  • Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek....

    Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek....
    23.02.2017

    „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, tłustych pączków nasmażyła.”

             Święto, znane także, jako zapusty, wywodzi się z tradycji chrześcijańskiej i obchodzone jest w ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Według tradycji, właśnie tego dnia, wyjątkowo dozwolone jest objadanie się. Tłusty czwartek jest symbolicznym końcem karnawału i ostatnią okazją, żeby pofolgować łakomstwu przed 40-dniowym okresem wstrzemięźliwości poprzedzającym święta Wielkiej Nocy. Zgodnie z wielowiekową tradycją, na polskich stołach w tłusty czwartek królują pączki. Dawniej robiono je z ciasta chlebowego i nadziewano boczkiem, słoniną albo mięsem. Później przepis zmodyfikowano i pączki nadziewane mięsem zastąpiono regionalnym chrustem, faworkami i pączkami z ciasta drożdżowego, nadziewanymi najczęściej nadzieniem różanym lub owocowym.

    Społeczność naszej szkoły pozostała wierna tradycji!!! Ponad 300 pączków, a więc ponad 10 tysięcy kilokalorii (klasyczny pączek o wadze 80 gramów ma 341 kilokalorii, niespełna 6 gramów białka, ponad 50 gramów węglowodanów i około 13 gramów tłuszczu) rozpłynęło się w ustach uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. W tłusty czwartek na bok poszły kanapki i szkolny obiad, królowały one - pączki. Z lukrem, pudrem, nadziewane… każdy objadał się bezkarnie. Wszak jeden z przesądów mówi, że kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło.

    Nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły powodzenie mają zagwarantowane!!!

    Opracowała: mgr J.Ratajczyk

  • „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

     „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

    W przedszkolu  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipinkach Łużyckich w grupie dzieci sześcioletnich realizowany był program: „Czyste powietrze wokół nas”. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie świadomej postawy ochrony własnego zdrowia.  Program ma charakter antynikotynowy, ale dotyczy również  wielu aspektów naszego codziennego życia związanych z otaczającym nas środowiskiem, a w szczególności z zatruwaniem powietrza.

    Jednym z działań jest ukierunkowanie uwagi dzieci na źródła i rodzaje dymu, poprzez obserwację w środowisku. Celem tego działania jest zwiększenie świadomości wśród dzieci, a poprzez nich również wśród dorosłych, jak szkodliwe jest działanie dymu wydobywającego się  z kominów, nie tylko fabryk i zakładów, ale również z domów, a także dymu samochodów oraz z palących się śmieci czy liści.

              Program realizowany był poprzez cykl 5-ciu zajęć dydaktycznych. Podczas jego realizacji przedszkolaki były na wycieczce, podczas której obserwowały różnego rodzaju dymy. Dzieci poznały postać dinozaura Dinusia oraz nauczyły się piosenki pt. „Zielony Dinek”, która miała na celu pogłębienie i uświadomienie zdobytych wiadomości. Pracując w grupach wykonały plakaty, które obrazowały ich wiedzę związaną z tym tematem.

            W zajęciach wykorzystane zostały metody aktywizujące, które  umożliwiły dzieciom zaangażowanie różnych zmysłów w procesie zdobywania wiedzy.

             Celem akcji było zwiększenie świadomości dzieci w zakresie profilaktyki „Czystego powietrza”.  Dzieci uczyły się rozpoznawania źródeł dymu – czy pali się drewno, papier czy benzyna. Określały, czemu to spalanie służy – ogrzewaniu, gotowaniu, uruchomieniu pieca fabrycznego czy poruszaniu się pojazdów, a także które dymy są szkodliwe, bo zanieczyszczają środowisko, szkodzą zdrowiu ludzi i zwierząt oraz czy możemy się zabezpieczyć np.: poprzez zakładanie specjalnych filtrów czy katalizatorów. Poprzez realizowane warsztaty i zdobytą przez dzieci wiedzę, cel ten został osiągnięty.

    Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Proponowane  zabawy ruchowe, tematyczne inspirowały je do działań, których efektem były prace plastyczne. Podczas trwania zajęć dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości przebywania w zadymionych pomieszczeniach i oddychania zanieczyszczonym powietrzem oraz palenia papierosów. Wiedzą w jaki sposób zachować się, gdy narażone są na działanie dymu w ich otoczeniu.

    Przedszkolaki są świadome różnych zagrożeń zdrowotnych. Dzięki własnym przeżyciom, obserwacjom, rozmowom dzieci same dochodziły do wniosków, jakie konsekwencje niesie za sobą palenie śmieci, papierosów, a także jaka jest jakość powietrza, które zawiera niebezpieczne dla naszego zdrowia substancje. 

                                                                                                                                              Opracowała: mgr A.Delak

  • Pierwszy semestr już za nami !!!

    Pierwszy semestr już za nami !!!
    27.01.2017

    27 stycznia 2017r. zakończyliśmy I semestr bieżącego roku szkolnego.  W czwartek, 26 stycznia 2017r. podczas uroczystego apelu szkolnego p.Dyrektor Szkoły dokonała semestralnego podsumowania wysiłków intelektualnych uczniów naszej szkoły. P. Dyrektor skierowała do wszystkich uczniów słowa uznania za uzyskanie przez nich w większości przypadków satysfakcjonujących dyrekcję i grono pedagogiczne wyników w nauce i zachowaniu. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły dwie klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, które uzyskały najwyższe średnie ocen na swoim etapie edukacyjnym. Na poziomie klas IV-VI szkoły podstawowej najwyższą średnią ocen z wynikiem 4,46 uzyskała klasa Va (wychowawca mgr A.Górska), a w gimnazjum ten zaszczytny tytuł przypadł klasie IIIB (wychowawca mgr K.Woźny) za średnią ocen 3,31.

    Do tradycji szkoły należy, iż uczniowie o najwyższych wynikach w nauce i zachowaniu oraz za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymują stypendia fundowane przez Wójta Gminy Lipinki Łużyckie inż. M.Morżaka. Listę stypendystów za wyniki w nauce i zachowaniu za I semestr bieżącego roku szkolnego  tworzą: Kostecka Inga, Maracz Izabela, Pawłowski Piotr, Obłój Kacper, Strzygocki Kacper, Gromnicka Amelia, Śnieżek Hanna, Rubczyński Bartosz, Kapturzak Kornelia, Glaser Patrycja, Mikulska Oliwia, Bieszczad Mikołaj, Kliński Jakub, Kraśnicki Jakub, Sokalska Daria, Spychalska Nikola, Sobkowiak Mateusz, Delak Szymon, Semegin Daniel. Stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymali: Kraśnicki Jakub, Kondycki Adam, Kimla Wiktoria, Kuziemska Paulina oraz Targosz Aleksandra. Wszystkie stypendia zostały wręczone uczniom osobiście przez ich przez fundatora, czyli p. Wójta Gminy Lipinki Łużyckie.

    Nagroda finansowa jest z pewnością jednym z czynników motywujących do intensywnej i efektywnej pracy.  Liczymy na to, że w II semestrze lista uhonorowanych stypendiami będzie jeszcze okazalsza, a wyniki w nauce i zachowaniu  utrzymają się na tym samym lub jeszcze wyższym poziomie. Życzymy tego wszystkim naszym uczniom!!!

                Zakończenie I semestru zbiegło się z oddaniem do użytku uczniom naszej szkoły multimedialnej pracowni języków obcych.  Nauka języka obcego w takich warunkach koncentruje uwagę uczniów, zmusza ich do skupienia i ćwiczeń. Umożliwia swobodny, głośny trening wymowy przez dialogi, udoskonalające mowę i przełamujące naturalny opór do rozmów w obcym języku. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń to efekt zachęty dla uczniów - efektowne zajęcia będą szybciej zapamiętane. Z pracownią językową skuteczność przyswajania nowej wiedzy zwiększa się nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do tradycyjnego nauczania. Drugi semestr pokaże, o ile wzrosła skuteczność nauki języków obcych w naszej szkole z wykorzystaniem nowoczesnych środków technologii informacyjnej.

         opracowanie : mgr J.Ratajczyk

  • Super ferie !!!

    Super ferie !!!
    10.02.2017

    Ferie to czas odpoczynku od nauki, czas wolny, który można przeznaczyć na przyjemności. Oczywiście, najbardziej wskazany byłby wypoczynek poza miejscem zamieszkania, ale niewiele dzieci z naszej szkoły korzysta z takiej formy wypoczynku.  Większość uczniów spędza czas wolny od nauki w domu, często nudząc się. Stąd też po raz kolejny nasza szkoła wyszła z inicjatywą zorganizowania czasu wolnego podczas ferii zimowych. Dla wielu dzieci taka propozycja była jedyną formą wspólnej zabawy i wypoczynku. Takie wspólne spędzanie wolnego czasu wzbogaca życie dziecka  i wszechstronnie wpływa na rozwój jego osobowości. Wyrabia nie tylko sprawność fizyczną, ale także rozwija umysł i wzbogaca wiedzę. Biorąc udział w zajęciach zespołowych, dzieci uczą się społecznego współdziałania, a także wytrwałości, zdyscyplinowania i odpowiedzialności. A przede wszystkim  zabawa wywołuje uśmiech na twarzach dzieci, a szkoła kojarzy im się nie tylko z nauką, ale i z przyjemnością.  Obecnie najważniejszym zadaniem szkoły jest kształcić dzieci i młodzież na ludzi otwartych, twórczych, umiejących współdziałać w grupie. Wszystko to zapewnia aktywność w czasie wolnym, innowacja w działaniu.  Czas ten przeznaczyliśmy na: odpoczynek czynny, rozrywkę oraz na rozwój zainteresowań i uzdolnień przez zdobywanie wiedzy. Była to alternatywa na odejście od komputera czy telewizora.

             Dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy w tegorocznej ofercie zajęć podczas ferii zimowych każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jesteśmy szkołą promującą zdrowie, a co za tym idzie promujemy aktywny wypoczynek i z tą myślą przygotowano dla uczniów wiele atrakcyjnych wyjazdów, m.in. na kryty basen w Zielonej Górze, do Karpacza, na Tropikalną Wyspę pod Berlinem. Dla tych, którzy wolą łączyć  przyjemne z pożytecznym, czyli naukę z zabawą oferowano wyjazdy do Żar, do Zielonej Góry oraz do Cottbus. W programie każdej z tych wycieczek znalazły się m.in. seanse filmowe, wizyta w Planetarium i  Centrum Nauki im. J.Keplera czy pobyt w niemieckiej fabryce czekolady i degustacja ręcznie wyrabianych czekoladowych przysmaków. Drugi tydzień ferii upłynął pod znakiem zajęć prowadzonych na terenie szkoły. Były to zajęcia artystyczne i sportowe.  Dwutygodniowa przerwa od nauki pozwoliła zrewitalizować utracone końcem semestru zapasy energii i  naładować "akumulatorki" na kolejne tygodnie i miesiące nauki. I choć trochę żal, że czas laby się skończył, to w perspektywie mamy jeszcze niecałe 140 dni nauki, a potem to już ... wakacje!!!

    Opracowała: mgr J.Ratajczyk

  • Dzisiaj w szkole śmiech i tańce, tańczą różne przebierańce......

    20.01.2017

    Znalezione obrazy dla zapytania klipart na karnawał Karnawał to czas wspaniałej,radosnej zabawy. W środę  18 stycznia 2017r. w naszej szkole odbył się karnawałowy bal przebierańców, w którym uczestniczyli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie klas I-III przybyli do sali gimnastycznej w oryginalnych i fantazyjnych strojach, wcielając się w postacie, min: czarownic, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, robotów, piratów, żołnierzy, policjantów i wiele innych rodem z kreskówek, bajek i filmów fabularnych. Twarze niektórych uczniów ukryte były pod maskami, które sprawiły, że byli oni nie do poznania. Bal prowadzony był przez doświadczonych animatorów, którzy profesjonalnie zajmują się organizacją imprez dla dzieci. Wspierani oni byli przez wychowawców klas, którzy włączyli się w organizację balu. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna, dzieci odśpiewywały popularne muzyczne hity takie, jak: „Przez Twe oczy zielone", „Bałkanica", „Wyginam śmiało ciało", „Mam tę moc". Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Po wyczerpującej zabawie wszystkie dzieci udały się do swoich gabinetów lekcyjnych na słodki poczęstunek, o który zadbali wychowawcy klas. Choć wszyscy uczestnicy balu wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, a kolejne karnawałowe szaleństwo już za rok...

     

    opracowała: J.Ratajczyk

  • „Oj, się działo...! ”, czyli o 25. Finale WOŚP w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipinkach Łużyckich

    „Oj, się działo...! ”, czyli o 25. Finale WOŚP w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipinkach Łużyckich

    Znane słowa brzmią: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli      w braniu”, dlatego już po raz siódmy nasza szkoła włączyła się       w organizację akcji charytatywnej w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Społeczność szkolna jest niezwykle dumna i wzruszona, że  kolejny raz mogła być częścią tej wspaniałej akcji niosącej  pomoc tak wielu ludziom – starszym i młodszym. Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków finansowych dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła grać w Lipinkach Łużyckich na wiele dni przed niedzielnym finałem.    W sobotę, 7 stycznia, w szkole rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Klub Sportowy „Łużyczanka”, natomiast w czwartek, 12 stycznia, odbyła się charytatywna dyskoteka zorganizowana przez uczniów klasy Va szkoły podstawowej, należących do Szkolnego Klubu Wolontariusza. A jak wyglądał 25. Finał WOŚP       w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Lipinkach Łużyckich ? Oj, się działo...! Wolontariusze z klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum kwestowali przy kościołach naszej parafii. Nikt  z poproszonych  o finansowe wsparcie dla WOŚP prośbom wolontariuszy nie odmawiał. Choć pogoda raczej odstraszała przed wyjściem z domów, serca wszystkich obecnych w obiekcie sportowym naszej szkoły były gorące i otwarte.Główna impreza rozpoczęła się o godz.13: 30 I. Biegiem Przełajowym WOŚP pod hasłem „Biegniemy dla dzieci i seniorów", który zgromadził rekordową liczbę uczestników, zarówno tych dorosłych, jak i najmłodszych, bo tak naprawdę liczyła się nie chęć zwycięstwa, ale idea pomocy innym i dobra zabawa. Pragniemy nadmienić, że głównym sponsorem tego biegu było Nadleśnictwo Lipinki przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Żarach. Warto wspomnieć, że oprócz mieszkańców naszej gminy w biegu udział wzięła liczna reprezentacja Klubu Sportowego Żary Runners Team.

    To już tradycja, że impreza WOŚP do naszej szkoły przyciąga tłumy. Salę gimnastyczną wypełnił tłum, który tworzyli uczniowie, rodzice, przedstawiciele władz gminnych, mieszkańcy naszej gminy.  Przybyli całymi rodzinami, aby pomagać i wspólnie się bawić. Na początek grupa nauczycieli zaprezentowała się w hymnie WOŚP „Serce sercu”, przybliżając swoim występem szlachetną ideę tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Zebrani w murach naszej sali gimnastycznej podziwiali profesjonalne występy  pary tanecznej ze szkoły tańca Czar Dance, solowe i grupowe popisy wokalne naszych uczniów oraz członków Koła Gospodyń Wiejskich „Łużyczanki”. Ponadto absolwenci naszej szkoły prowadzili treningi zumby dla chętnych, a harcerze ze szkolnej drużyny zabawiali najmłodszych pląsami. Występy uczniów i absolwentów przeplatane były licznymi aukcjami gadżetów przekazanych przez przyjaciół WOŚP. Wszystkie przedmioty przeznaczone na licytację znalazły swoich nowych właścicieli – hojnych darczyńców o wielkich sercach.

    Na czas akcji niektóre sale lekcyjne zmieniły swoje codzienne przeznaczenie. W jednej z nich funkcjonowała „orkiestrowa” kawiarenka. Gabinet nauki języka angielskiego został przeznaczony na miejsce do konsumpcji gorących posiłków.  W holu korytarza działał kiermasz rozmaitości z bogatym asortymentem handlowym. Funkcjonował kącik kreatywnej twórczości, w którym amatorzy artyści tworzyli okolicznościowe kartki, wszak Dzień Babci i Dziadka oraz walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Młodzi adepci cukiernictwa dekorowali lukrem piernikowe serduszka, a na miłośników modowych trendów czekało stoisko kosmetyczne, oferujące wymyślne makijaże i manicure. Najmłodsi uczestnicy 25. Finału wesoło spędzali czas w Mni Sali Zabaw, gdzie wesołym igraszkom nie było końca. Strażacy z OSP w Lipinkach Łużyckich zademonstrowali uczestnikom imprezy sposoby udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy obecni mieli także możliwość delektowania się pysznymi ciastami i zdrowymi sałatkami, przygotowaniem, których zajęli się rodzice naszych uczniów. „Orkiestrowa” kawiarenka oferowała również gorące i zimne napoje. Te wszystkie niepowtarzalne smakołyki przygotowane przez rodziców naszych uczniów miały wielu zwolenników zarówno wśród dorosłych jak i dzieci. Wspólne kwestowanie i zabawy zakończyły się późnym wieczorem.

     

    W tym roku ustanowiliśmy nowy rekord!!!

    18172,83 zł i 0,49 €

    (w ubiegłym roku była to kwota 8757, 43 zł i 8,63 €)

     

    Serdeczne podziękowania składamy:

    ►     wolontariuszom, nauczycielom, pracownikom szkoły za zaangażowanie w organizację imprezy: pomoc w pracach przygotowawczych i organizacyjnych, kwestowanie, obsługę poszczególnych stanowisk z atrakcjami, pyszny gulasz, pomoc „administracyjną”, dbanie o ład i porządek,

    ►     rodzicom za pyszne ciasta, wyśmienite sałatki, przedmioty na kiermasz rozmaitości i licytację,

    ►     utalentowanym artystom (małym i dużym – przedszkolakom, uczniom, absolwentom, nauczycielom,    KGW„Łużyczanka”) za artystyczną oprawę imprezy,

    ►     pani Joannie Rubczyńskiej za profesjonalną stylizację paznokci,

    ►     Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipinkach Łużyckich za krzewienie idei ratownictwa,

    ►     panu Cezaremu Drzewieckiemu – instruktorowi tańca w szkole Czar Dance, za dzielenie się miłością do magicznych rytmów,

    ►     klubom sportowym: Łużyczanka Lipinki Łużyckie i Runners Team Żary oraz uczestnikom turnieju piłki nożnej i biegu przełajowego za wspaniałą postawę sportową,

    ►     drużynie harcerskiej „Alvin i Wiewiórki” za gotowość do zabaw z młodszymi uczestnikami imprezy,

    ►     policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, którzy dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy podczas kwestowania oraz w trakcie imprezy finałowej.

    Specjalne podziękowania kierujemy do sponsorów i darczyńców, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tak wielu atrakcji i zdobycie rekordowej w tym roku  dla nas kwoty.

    A oto oni:

    Nadleśnictwo Lipinki

    Biuro Biegłego Rewidenta w Żarach – Krzysztof Powąska

    Urząd Gminy w Lipinkach Łużyckich

    Piekarnia Lipinki Łużyckie – Anna i Eugeniusz Ślawscy

    Studio Irena P w Lipinkach Łużyckich – Zofia Szczupaczyńska

    Hurtownia Zabawek „Faworyt” we Wrocławiu – Adam Połunkiszkis,
    oddział w Sieniawie Żarskiej – Tadeusz Róg

    Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe ADAM Sp. z o.o. w Żaganiu

    Firma handlowa „DAREX BIS” w Żarach – Anna Jakubowska

    Firma MODAR w Nowogrodzie Bobrzańskim - Monika Pawlak

    Handel Hurtowy w Marszowie – Agnieszka Rokicka

    Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Grotowie – Alaksandra Bogacz

    Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Lipinkach Łużyckich – Sabina Mróz,
    Grzegorz Rutkowski

    Usługi Wielobranżowe w Lipinkach Łużyckich - Aneta Ryszczuk i Waldemar Brzeziński

    Starostwo Powiatowe w Żarach

    KSERO-GRAFIK s.c. w Żarach

     

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy za liczne przybycie, aktywny udział w licytacji oraz zainteresowanie wszystkimi atrakcjami 25. FINAŁU WOŚP.
    Bez pomocy i zaangażowania wszystkich wymienionych i tych, którzy postanowili pozostać anonimowi ten ani żaden inny Finał nie mógłby się odbyć.
    Mamy nadzieję, że zagramy razem znowu za rok.

     

     

    Z wyrazami ogromnej wdzięczności

     

    Organizatorzy 25. Finału WOŚP

    w Lipinkach Łużyckich

  • Rejonowy Konkurs Przedmiotowy z Geografii

    Rejonowy Konkurs Przedmiotowy z Geografii
    10.01.2017

    W tym roku szkolnym naszej szkole przypadł zaszczytny tytuł organizatora rejonowego Konkursu Przedmiotowego z Geografii dla uczniów gimnazjum.

                10 stycznia 2017r. w murach naszej szkoły gościliśmy 86 uczestników rejonowych eliminacji Konkursu z Geografii, które zostały przeprowadzone na zlecenie Lubuskiego Kuratora Oświaty. 

    Wszystkie konkursy przedmiotowe są corocznie organizowane z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących zainteresowanie wybranym przedmiotem, prezentujących rozległą wiedzę i wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych. Uczniowie, biorący udział w rejonowym Konkursie z Geografii, muszą uzyskać co najmniej 85% maksymalnej ilości punktów, aby przejść do etapu finałowego, czyli wojewódzkiego.

                W Konkursie uczestniczyli gimnazjaliści z powiatu żarskiego i żagańskiego. Zebranych uczniów i nauczycieli-opiekunów przywitała p.dyrektor naszej szkoły mgr Elżbieta Serwatka, która wszystkim uczestnikom zmagań konkursowych życzyła powodzenia i sukcesu. Uczniowie w ciągu 90 minut rozwiązywali test konkursowy przygotowany przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie. Wyniki zmagań konkursowych zostaną opublikowane na stronie KO w terminie do 10 dni od daty przeprowadzenia zawodów rejonowych. Cała społeczność naszej szkoły mocno trzyma kciuki za powodzenie naszych reprezentantów : Szymona Delaka, ucznia klasy II i Daniela Semegina , ucznia klasy IIIA.

      

    Opracowała : mgr J.Ratajczyk

  • HARMONOGRAM 25. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

    HARMONOGRAM

    25. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY

    ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

    W GMINIE LIPINKI ŁUŻYCKIE – 15.01.2017 r.

     

    Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Lipinki Łużyckie
    na „finałowe granie” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

     

    7.45-13.30 – Kwestowanie wolontariuszy

    przed i po mszach świętych w poszczególnych miejscowościach.

     

    13.30 - I Bieg Przełajowy WOŚP w Lipinkach Łużyckich
    „Biegniemy dla dzieci i seniorów”
    – start spod szkoły.
    Trasę biegu (dystans ok. 2 km) można pokonać dowolną formą ruchu
    (sprint, marszobieg, spacer, Nordic Walking) i mogą w nim wziąć udział
    całe rodziny, bo liczy się chęć pomocy i dobra zabawa.
    Zgłoszenia do biegu będą przyjmowane do 11.01.2017 r.
    osobiście lub telefonicznie w sekretariacie szkoły lub na adres e-mail:
    gimlip@wp.pl. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.

     

    14.30 – Rozpoczęcie imprezy finałowej w sali gimnastycznej

    Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich

     

    W trakcie trwania imprezy będzie można stać się posiadaczem atrakcyjnych przedmiotów i gadżetów WOŚP.

     

    Przewidziane są także występy artystyczne uczniów i nauczycieli

    Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich.

     

    Zaprezentują się również inni mieszkańcy gminy,
    m.in. Koło Gospodyń Wiejskich „Łużyczanki”, Ochotnicza Straż Pożarna.

     

    Ponadto czynny będzie „Kiermasz rozmaitości” oraz Kawiarenka
    z pysznym ciastem, wyśmienitymi sałatkami, popcornem, kawą, herbatą.

     

    Najmłodszych zapraszamy do Mini Sali Zabaw

    oraz do stoiska „Malowanie twarzy”, a także na warsztaty nawiązujące
    do Dnia Babci, Dnia Dziadka i Walentynek.

     

    Planowane zakończenie imprezy ok. godz. 18.00.

     

     

    BĄDŹ  Z  NAMI 15 STYCZNIA 2017!!!  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

                                                 Organizatorzy 25. Finału WOŚP w naszej gminie

     

    Serdecznie zapraszamy

    na I Bieg Przełajowy WOŚP w Lipinkach Łużyckich „Biegniemy dla dzieci i seniorów”,
    który odbędzie się w finałową niedzielę 15.01.2017 r.

    – start o godz. 13.30 spod szkoły.

    Trasę biegu (dystans ok. 2 km) można pokonać dowolną formą ruchu (sprint, marszobieg, spacer,Nordic Walking) i mogą w nim wziąć udział całe rodziny,  bo liczy się chęć pomocy i dobra zabawa.

      Każdy uczestnik biegu otrzyma ciepły posiłek i niespodziankę!

       Zgłoszenia do biegu będą przyjmowane  do 11.01.2017 r. osobiście lub telefonicznie w sekretariacie szkoły lub na adres e-mail: gimlip@wp.pl.
    Wyjątkowo zgłoszenia można dokonać w dniu biegu w sali gimnastycznej najpóźniej godzinę przed startem.

    Opłata startowa za udział w biegu wynosi minimum 5 zł dla dzieci do 16 roku życia oraz minimum 10 zł dla pozostałych uczestników. Będzie można ją uiścić w dniu biegu, wrzucając pieniądze do puszki finałowej WOŚP.

    Dochód z biegu będzie w całości przeznaczony na cel 25. Finału WOŚP - zbiórka pieniędzy dla ratowania życia
    i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. 

                         

     

                                
             Organizatorzy 25. Finału WOŚP
                           
                         w naszej gminie

     

  • TRADYCJE BOZONARODZENIOWE

    TRADYCJE BOZONARODZENIOWE
    02.01.2017

    Chociaż w grudniu za oknami brakowało śniegu, a pogoda zapowiadała raczej wizytę wielkanocnego zajączka  to nastrój świąteczny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym gościł już od pierwszych dni grudnia. Bożonarodzeniowe dekoracje na korytarzach i w klasach, ogromne,naturalne choinkowe drzewko w holu szkoły radośnie mrugające kolorowymi światełkami - wszystko to oznajmiało zbliżające się ogromnymi krokami najbardziej oczekiwane ze wszystkich świąt. 9 grudnia 2016r.  w naszej szkole panował szczególny klimat, gdyż w tym dniu odbył się kolejny jarmark bożonarodzeniowy, zorganizowany w tym roku ze szczególnym rozmachem. Przy udziale całej społeczności szkolnej, rodziców, przyjaciół szkoły i mieszkańców gminy wspólnie oddawaliśmy się atmosferze nadchodzących świat. Tegorocznemu jarmarkowi przyświecała szlachetna inicjatywa, która spotkała się z ogromną akceptacją lokalnej społeczności. Dochód z tegorocznego jarmarku przekroczył kwotę 7 tysięcy złotych i został przeznaczony na sfinansowanie zakupu pracowni multimedialnej języków obcych. Po raz kolejny przyjaciele naszej szkoły nie zawiedli naszych oczekiwań. Serdecznie dziękujemy!!!

              Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

    Zgodnie z tą  tradycją, w przedświąteczny czas, wszystkie dzieci w swoich szkołach przygotowują się do jasełek. To nie tylko okazja do tego by sprawdzić swój talent aktorski, ale przede wszystkim, aby przybliżyć wszystkim historię świąt Bożego Narodzenia. Tygodniami opracowywany plan, przygotowywana scenografia, a zwłaszcza nauka swojej roli, a wszystko to po to, aby wypaść jak najlepiej przed widzami. 22 grudnia 2016r. uczniowie klasy IIIa szkoły podstawowej, przygotowywani przez wychowawcę mgr G.Pizuń i nauczycieli katechetów mgr A.Węcławską i mgr P. Wardziaka, wyszli na scenę, by w przedstawieniu „Narodzony Boży Syn” złożyć sobie życzenia i po raz ostatni zobaczyć się we wspólnym gronie przed świętami.

    Wszystko odbywało się w wesołej atmosferze. Całości towarzyszyły kolędy wykonywane  przez „aktorów” i publiczność, co wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój. Przygotowanie było stuprocentowe. Dodatkowym atutem przedstawienia był fakt, że uczniowie swoje role odgrywali z pełną naturalnością, doskonale się przy tym bawiąc. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dzieciaki miały wspaniałe, oryginalne stroje, uśmiechy na twarzach, a przede wszystkim dużo zapału. Wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za pięknie zaprezentowane przedstawienie, a  słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na te święta.

                Po części artystycznej p. dyrektor naszej szkoły  mgr Elżbieta Serwatka podziękowała  szkolnym aktorom i ich opiekunom za przygotowanie inscenizacji oraz złożyła uczniom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym naszej szkoły świąteczno - noworoczne życzenia. Podczas tego miłego, prawie już świątecznego spotkania dokonano podsumowania szkolnego konkursu na najpiękniejszą i samodzielnie wykonaną postać anioła oraz na najbardziej oryginalną królewską koronę. Do konkursu stanęło 19 oryginalnych i pomysłowych dzieł. Zwycięzcą szkolnego konkursu  na postać anioła została Nikola Spychalska, uczennica klasy VIb, drugie miejsce zajęła Daria Sokalska, również uczennica klasy VIb, trzecie miejsce należało do uczennicy klasy I gimnazjum Oliwii Kosteckiej. Szkolne jury w tej kategorii konkursowej przyznało jedno wyróżnienie dla Damiana Płocienniczaka, ucznia klasy I gimnazjum. W konkurencji królewskiej korony zwycięstwo przypadło uczennicy klasy VI b Agnieszce Celmerowskiej, drugie miejsce - uczniowi klasy I szkoły podstawowej Jakubowi Batorowi, a trzecie - Emilii Falkiewicz, uczennicy klasy IIIb szkoły podstawowej. Szkolni „aktorzy” i artyści-plastycy pokazali, że mimo wielu obowiązków związanych z nauką, warto znaleźć czas na pielęgnowanie pięknych polskich tradycji bożonarodzeniowych. 

    opracowanie: mgr J.Ratajczyk

  • „Olbrzymi bałwan”

    „Olbrzymi bałwan”

    Przyszła zima, której nieodłącznym elementem powinien być biały, puszysty śnieg. To właśnie jemu zawdzięczamy najlepsze zabawy, bo przecież każdy z nas doskonale pamięta bitwy na śnieżki, zjeżdżanie na sankach czy lepienie bałwana! Niestety, aktualna pogoda uniemożliwia nam korzystanie z zimowych atrakcji, dlatego odwołując się do kreatywności i pomysłowości naszych uczniów, ogłaszamy konkurs na wykonanie przestrzennej postaci bałwana! Zasady uczestnictwa w konkursie określa poniższy regulamin. 

     

     

     

     


    Regulamin konkursu „Olbrzymi bałwan

    1. Postanowienia ogólne

    Konkurs plastyczny skierowany jest do uczniów edukacji wczesnoszkolnej i uczniów klas IV-VI.

          Organizator: mgr Ewa Horbaczewska- Błachnia, nauczyciel plastyki

    2. Cel konkursu

    Głównym celem konkursu jest rozwijanie kreatywności, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych, promowanie działań plastycznych.

    3. Zakres tematyczny

    Tematyka prac plastycznych  musi nawiązywać do hasła konkursu.                                                

    4. Wymagania konkursowe

    • Dzieła plastyczne będą oceniane przez jury (powołane przez organizatora) w dwóch kategoriach wiekowych:

              - klasy I-III,

              - klasy IV- VI.

    • Forma wykonania prac- technika przestrzenna, prace wykonane na płaszczyźnie nie spełniają wymogów konkursowych.
    • Każda praca musi mieć dołączoną metryczkę, zawierającą następujące dane:

              - imię i nazwisko autora pracy,

              - wiek i klasa.

              Każda praca powinna spełniać następujące kryteria: oryginalność pomysłu, zbieżność z tematyką konkursu,

           atrakcyjność dla odbiorcy.

    5. Termin oddawania prac do 9 stycznia 2017 r. Do dnia 13 stycznia 2017 r. jury dokona podsumowania konkursu i wyłonienia zwycięzców.

    6. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły oraz  na ekspozycji pokonkursowej.

    7. Na zwycięzców czekają nagrody!!!!

     

    POWODZENIA !

                                                                                                                                     ORGANIZATORZY  KONKURSU 

     

  • PODZIĘKOWANIE

    „Jeden z najgłębszych sekretów życia 
    polega na tym, że tylko to wszystko
    co robimy dla innych, jest tym, 
    co naprawdę warto robić.”

    (Lewis Carroll)

    PODZIĘKOWANIE

     

    Boże Narodzenie to wyjątkowy, magiczny czas, a każdy moment poświęcony na tworzenie świątecznych ozdób i robieniu domowych wypieków i potraw, potęguje ten klimat. W tym roku w dniu 9 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany przez całą społeczność szkolną. Wszyscy włożyli  wiele serca   i pracy w przygotowania, zapewniając miłą, świąteczną atmosferę, która wszystkim się udzieliła. Na kiermaszu można było zaopatrzyć się w świąteczne upominki, kartki świąteczne, ozdoby, stroiki, bombki, choinki z różnych materiałów, domowe wypieki, tj. ciasta, ciasteczka i pierniczki oraz typowe wigilijne potrawy, czyli przepyszne pierogi i krokiety przygotowane przez  rodziców naszych uczniów.

    Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy Administracji i Obsługi

    oraz Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

    serdecznie dziękują wszystkim Rodzicom oraz Mieszkańcom naszej Gminy  zaangażowanym w przygotowanie ozdób, potraw wigilijnych i słodkości oraz pracę podczas świątecznego kiermaszu. Dzięki Państwa wspaniałemu zaangażowaniu kiermasz przygotowany był perfekcyjnie i cieszył się dużym powodzeniem. Podziękowania kierujemy również do osób kupujących, którzy swoją hojnością wsparli nasze przedsięwzięcie.

                Zysk z kiermaszu wyniósł 7473,00 zł i zostanie przeznaczony w całości na sfinansowanie  zakupu multimedialnej pracowni języków obcych.

    Życzymy Państwu Przyjaciołom naszej szkoły pogodnych, pełnych miłości i rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu sukcesów, spełnienia marzeń i samych radosnych, słonecznych dni w Nowym 2017 Roku.

     

    Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

  • Konkurs o Sienkiewiczu

    Konkurs o Sienkiewiczu
    09.12.2016

    Dnia 7. grudnia nasza szkoła gościła przedstawicieli zaprzyjaźnionych gimnazjów z Trzebiela i Brodów. Wzięli oni udział w organizowanym przez panie Krystynę Woźny i Ewę Horbaczewską - Błachnię Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Polskiego poświęconym życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Impreza ta była zwieńczeniem Roku Henryka Sienkiewicza i stała się okazją do uczczenia pamięci wielkiego pisarza oraz przypomnienia jego biografii i dzieł. W szranki stanęły trzyosobowe drużyny gimnazjalistów.

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej: Oliwia Balcerzak, Paulina Kuziemska i Szymon Delak. Rozgrywki były bardzo urozmaicone, od zadań testowych, poprzez krzyżówki, łamigłówki, kalambury, aż do pytań związanych z filmem. Goście mieli także okazję do obejrzenia inscenizacji przygotowanej przez uczniów naszej szkoły na temat kobiet w życiu Sienkiewicza.  Po zakończeniu zmagań, które przebiegały w  miłej, pełnej humoru atmosferze, uczestnicy zrelaksowali się przy słodkim poczęstunku.

    W rywalizacji zwyciężyli przedstawiciele gimnazjum w Brodach, nasza drużyna wywalczyła drugie miejsce, a ostatni stopień podium zajęli uczniowie z Trzebiela. Każdy zespół w nagrodę otrzymał książkę do szkolnej biblioteki, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i upominki. Spotkanie zostało przypieczętowane wspólnym zdjęciem.

    Organizatorzy mają nadzieję, że  Międzygimnazjalny Konkurs Języka Polskiego na stałe wpisze się do kalendarza imprez naszej szkoły.

    Opracowała Krystyna Woźny

  • Święto Niepodległości w naszej szkole

    Święto Niepodległości w naszej szkole
    21.11.2016

    11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości i to zadanie doskonale spełniły nasze szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

    To patriotyczne  przesłanie towarzyszyło uczniom naszej szkoły, którzy z tej okazji przygotowali okolicznościowy montaż słowno-muzyczny, w którym udział wzięli oprócz społeczności szkolnej, również  p. Dyrektor naszej szkoły oraz p. Wójt naszej gminy. Szkolna uroczystość przebiegła na dwóch poziomach. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obejrzeli taniec z flagami narodowymi do muzyki Chopina, wysłuchali polskich pieśni patriotycznych, w których zaprezentowali się uczniowie klasy IIb przygotowani przez wychowawcę klasy mgr M.Piątek- Skowrońską.  Jedna z piękniejszych pieśni patriotycznych „Marsz Pierwszej Brygady” rozlegał się po całej szkole, gdy do wspólnego śpiewu dołączyli wszyscy uczniowie w odświętnych strojach, ozdobionych własnoręcznie wykonanymi kotylionami w biało-czerwonych barwach.  Klasa II a i IIc edukacji wczesnoszkolnej wzbogaciły program artystyczny prezentując się w pięknej recytacji wiersza o wymowie patriotycznej.  Podczas szkolnej uroczystości przygotowanej dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum pod kierownictwem mgr M.Sawiuk  również nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, zaprezentowanych multimedialnie i przekazanych poprzez grę młodych aktorów - uczniów klasy Vb, II i IIIB gimnazjum, a wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucie patriotyzmu i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i  jej trudną drogę do odzyskania wolności. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu młode pokolenie miało okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, symbolami narodowymi, które od wieków są  najpiękniejszymi znakami polskości, dumy i tożsamości narodowej. 

                Ten sam montaż słowno-muzyczny został zaprezentowany mieszkańcom naszej gminy w dniu Narodowego Święta Niepodległości w miejscowym kościele parafialnym. Po uroczystej Mszy św. poczet sztandarowy i delegacja uczniowska złożyli wiązankę kwiatów i zapalili symboliczny ogień pamięci pod miejscowym Pomnikiem Kombatantów.

     

    Opracowała: mgr J.Ratajczyk

  • Ortograficzny sukces

    Ortograficzny sukces
    21.11.2016

    W tym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje swój akces w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, którego głównym organizatorem jest Zespół Szkół w Łęknicy. 25 października 2016r. w Niwicy jako pierwsi do ortograficznych zmagań tego konkursu stanęli uczniowie z 7 ościennych szkół, by zmierzyć się ze znajomością niełatwych reguł ortograficznych dotyczących pisowni wyrazów z „ó” wymiennym i niewymiennym. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa ekipa: Joanna Kud i Maja Kostecka, uczennice klasy IIIb i Jakub Rogulski, uczeń klasy IIIa. Żeńska część naszej reprezentacji dzielnie walczyła o udział w ścisłym finale i w końcowym rezultacie, po dwóch dogrywkach, dziewczynki zajęły równorzędne II miejsce.

                Serdecznie gratulujemy naszym ortograficznym mistrzyniom i życzymy im wielu sukcesów na polu zmagań z niełatwą polską ortografią. 

    Opracowała: mgr J.Ratajczyk

  • Wybory 2016

    Wybory 2016

    Samorząd Uczniowski stanowi nieodłączną cześć naszej szkoły. Tworzą go wszyscy uczniowie, tym samym posiadając prawo do działania w szkole i w środowisku lokalnym.  Samorząd nadaje naszej szkole wymiar  instytucji obywatelskiej, a same wybory są najlepszą lekcją demokracji w szkole.

                W dniu  28 października 2016r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła kampania wyborcza, która  trwała cały miesiąc  poprzedzający wybory, w czasie której kandydaci promowali siebie poprzez plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze. We wtorek 25 października 2016r. odbyła się tzw. „godzina wyborcza”, podczas której kandydaci prezentowali swoje programy, a  uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej  i I-III gimnazjum mogli zadawać im pytania.

             Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Do Rady Samorządu Uczniowskiego kandydowało 10 uczniów ( 6 uczniów z klas IV-VI; 4 uczniów z klas gimnazjalnych). Głosować na swych kandydatów mogli wszyscy uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum oraz  nauczyciele naszej szkoły.  Po złożeniu podpisu na liście wyborców każdy uprawniony do udziału w wyborach (uczeń lub nauczyciel)  otrzymywał kartę do głosowania, którą po wypełnieniu wrzucał do urny.  Nad organizacją wyborów i prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej niezależna Komisja Wyborcza realizująca tym przedsięwzięciem gimnazjalny projekt edukacyjny oraz opiekun projektu, nauczyciel historii, WOS i geografii  mgr M.Sawiuk. 

     W wyniku wyborów na rok szkolny 2016/2017 powołano Radę Samorządu Uczniowskiego w składzie:

    przewodniczący – Laura Markiel , ucz.kl.IIIB gimnazjum (90 głosów),

    zastępca przewodniczącego – Olaf Bryjak, ucz.kl.VIa szkoła podstawowa (86głosów),

    sekretarz – Anna Bogacz, ucz.kl.IIIA gimnazjum (75 głosów).

    Ponadto w wyniku wyborów wyłoniono opiekuna Samorząd Uczniowskiego, którym został  mgr Paweł Anklewicz (41 głosów).

    Wszystkim głosującym dziękujemy za udział w wyborach, a nowo wybranej Radzie Samorządu Uczniowskiego gratulujemy i życzymy efektywnej pracy na rzecz całej społeczności   Zespołu Szkolno - Przedszkolnego.

     Liczymy na spełnienie wszystkich obietnic przedwyborczych!!!

     

    Opracowała: mgr J.Ratajczyk

  • Śniadanie Daje Moc

    Śniadanie Daje Moc
    16.11.2016

     8 listopada w naszej szkole, podobnie jak w wielu innych szkołach w Polsce, a nawet w Europie, na ławkach szkolnych zamiast książek i zeszytów, królowały zdrowe i smaczne potrawy śniadaniowe. We wszystkich klasach uczniowie spożywali najważniejszy posiłek dnia – śniadanie oraz rozmawiali o jego zaletach i korzyściach dla zdrowia naszego organizmu. Klasy I – III zgromadziły produkty żywnościowe na 5 różnych „wyspach”. Była wyspa owocowa, warzywna, mleczna, z produktami zbożowymi i mięsnymi. Dzieci prezentowały przyniesione produkty i ich wartości dla zdrowego żywienia w wierszykach, piosenkach, rymowankach, hasłach.  Po pięknych, ciekawych, kolorowych występach udały się do klas, gdzie wspólnie z wychowawcami oraz rodzicami przygotowywali pyszne, pachnące, zdrowe śniadanka. Dzisiaj w całej szkole słychać było  hasło „Śniadanie daje moc!”. Był to nasz kolejny udział w takiej akcji.

                                                                                                                        Opracowały:  Małgorzata Zowczak i Aneta Rubczyńska

  • UWAGA!

    10.11.2016

    ZEBRANIA  Z  RODZICAMI

    23.11.2016 r. ( środa ) – szkoła podstawowa

    1530 – kl. VI a – gabinet nr 2

               kl. VI b – gabinet nr 3                                   

    1600  - kl. I  – gabinet nr 14

               kl. II a – gabinet nr 9

               kl. II b – gabinet nr 8

               kl. II c – gabinet nr 15

    1630 - kl. III a  – gabinet nr 12

              kl. III b   -  gabinet nr 11

    1700 – kl. IV a – gabinet nr 13    

    1730 - kl. V a   – gabinet nr 7

               kl. V b  – gabinet nr 4

    Termin zebrania z rodzicami uczniów klasy IV b zostanie ustalony i podany do wiadomości po powrocie ze zwolnienia lekarskiego wychowawcy klasy.

    24.11.2016 r. ( czwartek ) – gimnazjum

     

    1530 –  kl. III B – gabinet nr 5

     

    1600 -  kl. I, II – świetlica szkolna

                       

    Zebranie z rodzicami uczniów klasy III A odbędzie się zgodnie z wcześniej ustalonym terminem tj. 01.12.2016 r. (czwartek) o godz. 16.00.

  • Światowy Dzień Muzyki

    Światowy Dzień Muzyki
    04.11.2016

    1 października 2016r.  obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Muzyki. Uczniowie klas II edukacji wczesnoszkolnej  również nie zapomnieli  o tym święcie. To już tradycja w naszej szkole, że p. Magdalena Piątek-Skowrońska, wychowawczymi  kl. IIb zaprasza uczniów  na muzyczne zabawy.

             Na Święcie Muzyki, było na bardzo miło gościć Panią Dyrektor  Elżbietę Serwatkę i P. Wójta Michała Morżaka. Wszystko zaczęło się od wyjaśnienia: co to jest muzyka? Uczniowie wymieniali doskonałe przykłady, mieli świetne pomysły. Jednogłośnie stwierdzili, że bez instrumentów nie ma muzyki. Wylosowani uczniowie zaprezentowali się w grze na instrumentach perkusyjnych. Było słuchowe rozpoznawanie brzmień instrumentów, a także odczytywanie z prezentacji multimedialnej informacji o muzyce. Uczniowie kl. II zaśpiewali specjalnie przygotowaną wraz ze swoimi wychowawczyniami piosenkę. Za udział w przeróżnych zabawach, każdy otrzymał nagrodę, czyli muzyczny dyplom. Choć był to kolejny, szkolny dzień, ale tym razem oprócz codziennych zajęć edukacyjnych , wypełniły go muzyczne doznania i wrażenia.

     

    Opracowała : mgr M.Piątek-Skowrońska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lipinkach Łużyckich
    Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lipinkach Łużyckich, ul. Szkolna 7
    68-213 Lipinki Łużyckie

    Przedszkole
    ul. Główna 31a
    68-213 Lipinki Łużyckie
    tel. 68 3752061
  • 068/3752085

Galeria zdjęć