Nawigacja

  • SZANOWNI RODZICE PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY

    SZANOWNI RODZICE PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
    11.05.2017

    Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz Rada Rodziców naszej szkoły zwracają się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej placówki w organizacji festynu środowiskowego przygotowywanego pod hasłem: 

    „Nie ma jak w rodzinie”.

    Celem imprezy jest promocja naszej placówki oświatowo – wychowawczej, podkreślenie roli, jaką pełni ona w środowisku lokalnym, zintegrowanie społeczności uczniowskiej oraz szerzenie idei integracji ze społecznością lokalną. Impreza odbędzie się 4 czerwca 2017r. na terenie boiska przy przedszkolu w naszej miejscowości. Wszystkie pozyskane dzięki Państwa pomocy środki zostaną wykorzystane na potrzeby naszej placówki. Każda inicjatywa wspomagająca ten cel będzie dla nas znaczącym ułatwieniem organizacyjnym.

    W trakcie całego festynu czynna będzie loteria fantowa, bufet, grill oraz będzie przeprowadzanych wiele zabaw i konkursów dla dzieci i dorosłych. Prawidłowa organizacja festynu wymaga wsparcia sponsorów i zaangażowania mieszkańców naszej miejscowości. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o życzliwe wsparcie naszych starań w postaci finansowej lub materialnej.

    O jakie wsparcie prosimy? Najdrobniejsze!!! Przybory szkolne, słodycze, ciasta (min.3 od każdej klasy), owoce, napoje, reklamowe koszulki, kubki, itp.

    A jeżeli ktoś z Państwa chciałby wspomóc finansowo naszą imprezę to istnieje  możliwość wpłacenia, nawet bardzo drobnej kwoty na szkolne konto.

    W każdym przypadku prosimy o kontakt z panią dyr. szkoły mgr Elżbietą Serwatką.  

    Uważamy, że taka impreza jest doskonałą zabawą szczególnie dla dzieci, a dorośli powinni pamiętać, że „Człowiek jest wielki, gdy ma serce dziecka”.

    Dziękujemy z góry za najmniejszy dar serca.

    W imieniu organizatorów

    Dyrekcja Szkoły, grono pedagogiczne i Rada Rodziców

  • WIWAT MAJ! TRZECI MAJ!

    WIWAT MAJ! TRZECI MAJ!
    05.05.2017

    W czwartek 4 maja 2017r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Aby upamiętnić ten doniosły czyn historyczny uczniowie szkoły podstawowej pod opieką nauczyciela języka polskiego, mgr J.Ratajczyk i nauczyciela historii, mgr M.Sawiuk zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili słowem i piosenką cenną lekcję historii. Uczniowie mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim oraz muzycznym. Młodzi aktorzy bardzo trafnie przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w dziejach naszej Ojczyzny. Zaprezentowana przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną swoich koleżanek i kolegów o tym patriotycznym wydarzeniu. Montaż słowno-muzyczny wzbudził uczucia patriotyczne wśród uczniów i w ciekawy sposób przedstawił wydarzenia historyczne i teraźniejszość. Przenosząc widzów w minione wieki, nasi aktorzy przypomnieli karty historii po to, by czerpać z nich siłę, mądrość i wartości.

    Ten sam montaż słowno-muzyczny został zaprezentowany podczas gminnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Poczet sztandarowy szkoły podstawowej i asysta sztandaru ZBOWiD -u, którą w tym roku stanowili harcerze z miejscowej drużyny harcerskiej złożyli kwiaty pod Pomnikiem Kombatantów, dając tym wyraz swego patriotyzmu i dumy narodowej. 

    Opracowanie: mgr J.Ratajczyk

  • ZAPROSZENIE

    ZAPROSZENIE

    Rada Rodziców 

    Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich

    zaprasza

    na charytatywną zabawę taneczną

    pod hasłem „Rodzice Dzieciom”

    do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lipinkach Łużyckich

    w dniu 2 czerwca 2017r. 

    Rada Rodziców zaprasza wszystkich, którym los naszej szkoły nie jest obojętny. Celem imprezy jest pozyskanie funduszy na ulepszenie bazy dydaktycznej placówki.

    Jako organizatorzy imprezy  oferujemy świetną zabawę, mnóstwo niespodzianek i smaczną kuchnię (trzy gorące posiłki, kawę, herbatę, ciasto). Zimne przekąski, napoje i alkohol uczestnicy zabawy zapewniają sobie we własnym zakresie.

    W programie: zabawy, loteria fantowa oraz romantyczny walczyk różany i czekoladowy.

    Impreza rozpocznie się o godz.20.00 w sali GOK-u.

    Oprawę muzyczną zapewnia DJ Czesław.

    Cena biletu to 50 zł od osoby.

    Cieszymy się, że Państwo jesteście naszymi przyjaciółmi, dlatego zapraszamy do zakupu biletów w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego do dnia 19 maja 2017r.

    (kontakt telefoniczny pod numerem 68 375 20 85).

    Liczba miejsc jest ograniczona.

     Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy wieczór i noc!

    Liczymy na Państwa obecność!

  • SZANOWNI RODZICE PRZYJACIELE SZKOŁY

    SZANOWNI RODZICE PRZYJACIELE SZKOŁY
    21.04.2017

    W związku z organizacją festynu rodzinnego w dniu  4 czerwca 2017r. zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie rzeczowe naszej imprezy.  Prosimy o przekazywanie wychowawcom Waszych dzieci przedmiotów na loterię fantową, która jest jedną z atrakcji tego przedsięwzięcia.

    Dochód z całej imprezy zostanie przeznaczony na ulepszenie bazy dydaktycznej naszej placówki. 

                Już nie raz daliście Państwo dowód na to, że los naszej szkoły nie jest Wam obojętny. Liczymy na Państwa pomoc, życzliwość  i zaangażowanie materialne, które sprawi naszym uczniom ogromną radość spełniając ich marzenia, których jest tak wiele z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

    Organizatorzy festynu

  • EGZAMIN GIMNAZJALNY

    EGZAMIN GIMNAZJALNY
    21.04.2017

    Kolejny rocznik trzecioklasistów Publicznego Gimnazjum w Lipinkach Łużyckich ma za sobą obowiązkowy egzamin gimnazjalny sprawdzający efekty ich trzyletniej nauki w gimnazjum. W dniach 19-21 kwietnia 2017r. 30 gimnazjalistów zmagało się  z zadaniami egzaminacyjnymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie.  Pierwszego dnia były to zadania z przedmiotów humanistycznych, drugiego           z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, a trzeciego dnia uczniowie sprawdzali swoje umiejętności lingwistyczne z języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Każdego dnia przed rozpoczęciem egzaminu w obecności przewodniczących zespołów nadzorujących oraz przedstawicieli uczniów p. Dyrektor Szkoły demonstrowała nienaruszenie przesyłek z materiałami egzaminacyjnymi i przekazywała je do odpowiednich sal, w których znajdowali się piszący egzamin uczniowie. O godzinie 9.00 trzecioklasiści w salach egzaminacyjnych rozpoczynali zmagania z zadaniami sprawdzającymi stopień opanowania wiedzy i umiejętności w zakresie przedmiotów objętych egzaminem.

                Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Wynik egzaminu, który będzie dopiero znany 16 czerwca 2017r., będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Mamy nadzieję, że nasi gimnazjaliści uzyskają satysfakcjonujące ich wyniki, które pozwolą im rozpocząć od września 2017r. naukę w wymarzonych i wybranych przez siebie szkołach ponadgimnazjalnych. 

    Opracowanie : mgr J.Ratajczyk

  • WIELKANOCNE ŻYCZENIA

    12.04.2017

    Życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych

    Obfitości na świątecznym stole

    Smacznego jajka  oraz wiosennego nastroju

    w rodzinnym gronie.

    Wszystkim Rodzicom i Przyjaciołom Szkoły wraz z podziękowaniami za dotychczasową współpracę.  

    Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

  • TRADYCJE WIELKANOCNE

    TRADYCJE WIELKANOCNE
    12.04.2017

    Wielka Noc - Zmartwychwstanie - Alleluja!!!

    "Zabierzesz mnie na drugi brzeg, za Tobą będę do nieba biegł".

    W naszej szkole w okresie 40-dniowego Wielkiego Postu trwały przygotowania do najważniejszych świąt chrześcijaństwa: Triduum Paschalnego - Wielkanocy. Są one źródłem i szczytem roku liturgicznego, w którym wspominamy ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa oraz mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wyznacza je pierwsza niedziela po pierwszej, wiosennej pełni księżyca, stąd w kalendarzu gregoriańskim są to święta ruchome.

    Duchowe przygotowanie do tego najważniejszego wydarzenia w historii ludzkości i świata stanowiły szkolne rekolekcje wielkopostne, 27-29. marca 2017r., które poprowadził Ks. Rektor Krzysztof Burzyński z kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żarach. Wraz z nim rekolekcje przygotowali: gitarzysta - Pan Jan i fletnistka - Pani Monika. Główną treścią tegorocznych rekolekcji było orędzie Matki Bożej z Fatimy, skierowane do trojga pastuszków: Hiacynty, Łucji i Franciszka, której stulecie objawień w tym roku będziemy obchodzić 13. maja 2017r.

    09. kwietnia 2017r. w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej rozpoczynającej Wielki Tydzień odbył się XIX Rajd Palmowy w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP i w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach, na który jak co roku się wybraliśmy i wzięliśmy udział w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną w kategorii indywidualnej i zespołowej. Jako szkoła otrzymaliśmy wyróżnienie, natomiast III miejsce wywalczyła Zofia Gwóźdź z klasy IIIb. Wielkie wsparcie w organizacji tej imprezy okazali nam Pan Wójt Gminy inż. Michał Morżak, Zespół Parafialny Caritas, Piekarnia Państwa Anny i Eugeniusza Ślawskich oraz Hurtownia "Faworyt".

    Uczniowie mogli wziąć udział w dwóch rodzajach konkursów wielkanocnych: na najpiękniejszą pisankę i na najpiękniejszy stroik wielkanocny. Wpłynęło 27 prac (17 pisanek i 10 stroików). Wzięło udział 25 uczniów (3 uczniów gimnazjum i 22 uczniów ze szkoły podstawowej). Jurorzy oceniający prace kierowali się samodzielnością i indywidualnością wykonania prac przez uczniów. Jury wytypowało do nagród następujące osoby:

    - w kategorii na najpiękniejszy stroik wielkanocny:

    1) Maja Kostecka IIIb

    2) Emilia Falkiewicz IIIb i Daria Falkiewicz Vb

    3) Alicja Kowalska IIIa

    Wyróżnienie otrzymał Damian Płocienniczak Ia gim.

    - w kategorii na najpiękniejszą pisankę:

    1) Nikola Spychalska VIb

    2) Krystian Klubów IIa i Martyna Husar IIa

    3) Lena Gał Ia

    Zwieńczeniem wszystkich przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy był apel wielkanocny upamiętniający zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa - najważniejszą i największą prawdę naszej wiary, pt. "Idźcie i głoście! Pan mój i Bóg mój!", który odbył się 11. kwietnia 2017r., przygotowany z klasą IIIb pod kierunkiem katechetów: Anastazji Węcławskiej i Pawła Wardziaka. Uczniowie pokazali niełatwy kunszt aktorski i wprowadzili nas w religijną atmosferę świąt. W ten sposób rozpoczęliśmy 50-dniowy okres wielkanocny - czas miłości, radości, pokoju, zwycięstwa i chwały w wiosennym klimacie budzącej się do życia przyrody. Podczas apelu w wiosennym repertuarze zaprezentowali się też uczniowie klasy IIB i IVb, którzy "śpiewająco" przybliżyli nam tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Na zakończenie apelu p. Dyrektor szkoły złożyła całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia. 

    "Wesoły nam dzień nastał, iż Jezus Chrystus zmartwychwstał.

    Tego dnia wesołego chwalmy Króla Niebieskiego".

    Opracowanie: mgr Jolanta Ratajczyk i mgr Paweł Wardziak

  • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

    PASOWANIE NA CZYTELNIKA

    W marcu piraci – uczniowie klasy III b zaprosili swoich młodszych kolegów z klasy I do biblioteki szkolnej, gdzie odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Piraci zabrali pierwszoklasistów w podróż na Książkolandię, cudowną wyspę, której próżno szukać na mapie. Mogą ją odwiedzać tylko czytelnicy w swojej wyobraźni. Starsi koledzy za pomocą ciekawej inscenizacji, wierszy, piosenek o książkach i pirackiego tańca przedstawili zasady korzystania z biblioteki oraz sposoby dbania o wypożyczone książki. W czasie tej wyprawy na Książkolandię kandydaci na czytelników dowiedzieli się też, że książki to skarb, w którym ukryta jest wiedza, bo kto czyta, ten dużo wie i umie, jest bogaty w przeżycia i ma wielu nowych przyjaciół. W wyprawie do krainy książek towarzyszyli uczniom dorośli: rodzice wraz z przewodniczącą Rady Rodziców p. K. Januszewicz, p. dyrektor mgr E. Serwatka oraz p. L. Bumbul dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Uroczystość przygotowały: p. Aneta Rubczyńska, wychowawca klasy IIIb oraz p. Ewa Rewaj, szkolny bibliotekarz.

                                                                    Opracowała: A. Rubczyńska, E. Rewaj

  • PODZIĘKOWANIE

    PODZIĘKOWANIE

    Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dziękuje wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w organizację Kiermaszu Wielkanocnego, wzbogacając jego asortyment smacznymi, domowymi wypiekami oraz wszystkim osobom, które dokonując zakupu czy to ozdób świątecznych, czy też pysznych ciast wsparły finansowo nasze działania na rzecz uczniów naszej szkoły.

    Dochód z kiermaszu to kwota: 2861, 82zł

    Pozyskane tą drogą pieniądze zostaną przeznaczone na zakup tablicy interaktywnej, która z pewnością uatrakcyjni naszym uczniom proces edukacji.

    Drodzy Rodzice, jesteście wspaniałym dowodem na to, że człowiek posiada wielki dar serca....

    Dziękujemy i życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych.

     

    Organizatorzy Kiermaszu

  • NIE MA WIĘKSZEJ POTĘGI NIŻ WIEDZA

    NIE MA WIĘKSZEJ POTĘGI NIŻ WIEDZA
    07.04.2017

    W dniu 6 kwietnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów naszego województwa organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2016/2017. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili m.in. Pani Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty, Pan Robert Paluch – Wicewojewoda Lubuski, Pan Dariusz Wróblewski – Starosta Zielonogórski, Pan Ignacy Odważny – Burmistrz Sulechowa oraz Pan Jerzy Kaliszan – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Uroczystość rozpoczęły artystyczne prezentacje uczniów Zespołu Szkół w Sulechowie. Przebieg konkursów przedmiotowych podsumowała Pani Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty. Wojewódzkie Komisje Konkursowe przygotowały i przeprowadziły 10 konkursów dla uczniów gimnazjów województwa lubuskiego. Do I etapu konkursów – szkolnego przystąpiło13 474 uczniów gimnazjów, spośród których  3 284 zakwalifikowało się do II etapu – rejonowego. Etap  III – wojewódzki zakończył się 31 marca 2017 r. Wzięło w nim udział 527 uczniów, z których 155  uzyskało tytuł laureata konkursu. W gronie laureatów znalazł się uczeń naszego gimnazjum, Daniel Semegin, który po raz kolejny odniósł sukces w Konkursie Języka Niemieckiego. Lubuski Kurator Oświaty pogratulował finalistom ich osiągnięć. Podziękował także rodzicomi nauczycielom za wspieranie uczniów w nauce, podkreślając znaczenie edukacji w życiu młodego człowieka. Gratulacje i podziękowania laureatom złożył również Pan Robert Paluch, Wicewojewoda Lubuski. Pani Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty oraz Pan Robert Paluch, Wicewojewoda Lubuski wręczyli naszemu laureatowi konkursu przedmiotowego nagrodę i dyplom oraz opiekunowi laureata, Pani Anecie Pitali list gratulacyjny. Gratulujemy naszemu laureatowi i życzymy mu wielu kolejnych sukcesów w szkole ponadgimnazjalnej.

    Opracowanie : mgr J.Ratajczyk

  • ZDROWE - NIETRUDNE

    ZDROWE - NIETRUDNE
    06.04.2017

     Uczniowie klasy IIb edukacji wczesnoszkolnej uczestniczą w Programie „Zdrowe -  nietrudne”.  Projekt ten ma na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów klas 1-3 szkół podstawowych i przedszkoli na terenie całego kraju oraz pokazanie najmłodszym oraz ich rodzicom, że zdrowe odżywianie jest łatwe. Program przekazuje  wiedzę na temat zdrowego żywienia zebraną wspólnie z ekspertami oraz partnerami na wiele sposobów tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.  Uczniowie  klasy II b wraz z wychowawczynią Magdaleną Piątek-Skowrońską na jednej z lekcji  programu „Zdrowe - nietrudne” przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia, dowiedzieli się, jak postępować, by mieć dużo energii na cały dzień. Poznali Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, a na jej podstawie tworzyli listę zdrowych zakupów.  Uczniowie byli również autorami doskonałych propozycji zdrowego menu na cały dzień. Znając odpowiedź na pytanie: „Czy wystarczy jeść zdrowe produkty, aby mieć dużo energii?” uczniowie rozpoczęli kulinarne zmagania przygotowując „koktajl mocy” i „kulki sportowca”. Posiłki te były bogate w witaminy i minerały, zawierały warzywa i owoce, płatki owsiane, kaszę jaglaną i wafle ryżowe. Wszyscy uczestnicy kulinarnych warsztatów przestrzegali higieny podczas pracy. Na zakończenie uczniowie otrzymali odznakę „Poszukiwacz zdrowej energii”.  Kolejne odznaki ważnych sprawności uczniowie klasy IIb będą zbierać w ramach cyklicznych zajęć „Zdrowe -nietrudne”.

    Opracowanie : mgr J.Ratajczyk, mgr M.Piątek-Skowrońska

  • DZIĘKUJEMY PANU, PANIE CHRISTIANIE ZA TO DZIECINNE BAJANIE...

    DZIĘKUJEMY PANU, PANIE CHRISTIANIE ZA TO DZIECINNE BAJANIE...
    04.04.2017

    2 kwietnia 2017r. obchodzono Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Data ta związana jest z urodzinami najsławniejszego Duńczyka, Hansa Christiana Andersena. Któż nie zna słynnych baśni Andersena? Chyba nie ma dziecka, które nie znałoby „Brzydkiego kaczątka”, „Królowej Śniegu”, „Calineczki” czy „Dziewczynki z zapałkami”. Również w naszej szkole odchodziliśmy ten dzień. Wychowawczynie klas II szkoły podstawowej - p. Marta Szajna, p. Krystyna Jaślanek i p. Magdalena Piątek-Skowrońska przygotowały mnóstwo baśniowych atrakcji. Cala impreza szkolna rozpoczęła się od krótkiego przypomnienia biografii baśniopisarza, którą drugoklasiści znali doskonale. Nie zabrakło także piosenki, która przeniosła wszystkich w świat baśni i marzeń. Uczniowie świetnie poradzili sobie z wymienianiem tytułów ulubionych baśni. Drugoklasiści zaprezentowali umiejętność czytania znanych Andersenowskich „dzieł”. To, że dzieci znają dużo tytułów nie było dla nas zaskoczeniem, ale to, że fantastycznie odgadują tytuły baśni z prezentowanych obrazków, już tak. Zadaniem, które otrzymali uczniowie na podsumowanie tego niezwykłego dnia było uzupełnienie kart pracy i krzyżówki. Niespodzianką dla dzieci była prezentacja baśni w starym telewizorze pt. „Calineczka”„ w wykonaniu p. M. Piątek-Skowrońskiej. Uczniowie zamilkli z fascynacji. To tyle z naszego dnia! Żegnaj baśniowy świecie ... ale tylko na moment, bo wrócimy do ciebie odwiedzając bibliotekę i czytając książki.

    Opracowanie: mgr J.Ratajczyk, mgr M.Piątek-Skowrońska

  • ZAPROSZENIE

    ZAPROSZENIE
    27.03.2017

    W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi serdecznie zapraszamy społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz

    mieszkańców Gminy Lipinki Łużyckie na

     kiermasz świątecznych rozmaitości 

    organizowany w dniach 5-7 kwietnia 2017r.

    od godziny 9.00 w holu naszej szkoły. 

    Kiermasz jest adresowany do tych wszystkich, którzy cenią oryginalną  kreatywność i twórcze zaangażowanie naszych uczniów i nauczycieli.

    W ofercie kiermaszu m.in. kartki świąteczne, dekoracje wielkanocne, oryginalne pomysły na zajączkowe upominki.Dzięki niezawodnemu wsparciu Rodziców naszych uczniów w ofercie kiermaszu znajdą się również pyszne, domowe ciasta.

    Pieniądze pozyskane z kiermaszu zostaną przeznaczone na zakup kolejnej tablicy interaktywnej.

    Nasza szkolna impreza będzie wspaniałą okazją do przedświątecznych zakupów i miłym akcentem wprowadzającym wszystkich jej uczestników  w świąteczny nastrój.

     

    Organizatorzy kiermaszu

  • KONKURSOWE SUKCESY

    KONKURSOWE SUKCESY
    23.03.2017

    W bieżącym roku szkolnym uczeń klasy trzeciej naszego gimnazjum Daniel Semegin został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie. Ponadto Daniel uzyskał jeszcze tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Uzyskanie przez ucznia tytułu laureata konkursu jest równoznaczne ze zwolnieniem ucznia z egzaminu gimnazjalnego z języka niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym i z uzyskaniem z tej części egzaminu najwyższego wyniku. Dodatkowo z zajęć edukacyjnych z języka niemieckiego Daniel otrzyma celującą roczną ocenę klasyfikacyjną. Jako laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim zostanie przyjęty w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadgimnazjalnej. Nietrudno jest, więc zauważyć, jak wiele jest korzyści związanych z uczestnictwem w wojewódzkich konkursach przedmiotowych i uzyskiwaniem tytułu laureata, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów naszego gimnazjum do uczestnictwa w tych konkursach.

    Danielowi życzymy powodzenia w wybranej szkole ponadgimnazjalnej, a także tego, by właściwie wykorzystano i pielęgnowano jego nieprzeciętny talent i zdolności lingwistyczne.

    25 marca 2017r.w Zielonej Górze uczennica klasy piątej naszej szkoły podstawowej Hanna Śnieżek zawalczy o tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Trzymamy kciuki za powodzenie naszej piątoklasistki i serdecznie gratulujemy osiągniętego już sukcesu.

    Haniu i Danielu! Jesteśmy wszyscy dumni z waszych osiągnięć! 

    Gratulacje składamy również nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursów, paniom Anecie Pitali (język niemiecki), Małgorzacie Sawiuk (historia) i Krystynie Woźny (język polski) oraz Rodzicom naszych triumfatorów.

    Opracowanie: mgr J.Ratajczyk

     

  • WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY!

    WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY!
    21.03.2017

    Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!”- aż chciałoby się zaśpiewać z Markiem Grechutą. I nic w tym dziwnego, bo wiosna w tym roku zaakcentowała swoje nadejście bezdeszczowym dniem, ciepłym podmuchem wiatru i śpiewem ptaków. Z pewnością wszyscy, młodzi i starsi, z utęsknieniem oczekiwali odejścia zimy, chłodnych, ponurych dni, zmarzniętych policzków i nosów. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich również ze szczególną tęsknotą wypatrywali nadejścia wiosny i z odpowiednim rozmachem świętowali jej przyjście. Obchody tego radosnego dnia zostały całkowicie podporządkowane działaniom o charakterze proekologicznym.  W szkole zorganizowano happening pod hasłem „Palący temat – niska emisja”. Uczniowie, tworząc dwie grupy: „smogową” i „przyrodniczą”, w odpowiednich strojach, z maskami antysmogowymi, transparentami i plakatami przeszli ulicami naszej miejscowości, skandując ekologiczne hasła, zwracające uwagę mieszkańców na problem zanieczyszczonego powietrza. Uczestnicy wydarzenia podeszli też pod Urząd Gminy, gdzie spotkali się z wójtem gminy inż. Michałem Morżakiem, któremu odczytali swe prośby o czyste powietrze. Trudno wymusić na kimś zmianę przyzwyczajeń czy przekonać do inwestycji w ekologiczne rozwiązania, gdy nie jest się świadomym konsekwencji, zagrożeń i korzyści. Dlatego walkę ze smogiem należy rozpocząć od zwiększania świadomości ekologicznej mieszkańców i uwrażliwienia na negatywne konsekwencje wynikające z tego zjawiska. Bardzo ważnym elementem w walce ze smogiem jest zaprzestanie spalania odpadów oraz paliw niskiej  jakości w domowych instalacjach.

    Happening poprzedziły ekologiczne zajęcia o charakterze warsztatowym, podczas których uczniowie mieli możliwość analizowania sytuacji nielegalnego i szkodliwego pozbywania się odpadów oraz konsekwencji takich działań.  Zajęcia prowadzone były metodami aktywizującymi grupę, z wykorzystywaniem techniki twórczego myślenia, zajęć ruchowych, plastycznych oraz prezentacji. W wyniku tych zajęć uczniowie stworzyli plakaty o treści proekologicznej, które były ich świadomym głosem w kwestii walki ze smogiem i ochrony przyrody. Tego dnia każdy nasz uczeń wracał do domu z przeświadczeniem, że zabrał głos w bardzo ważnej dla nas wszystkich mieszkańców Ziemi, sprawie.

    Opracowanie : mgr Jolanta Ratajczyk

  • ORTOGRAFICZNE SUKCESY

    ORTOGRAFICZNE SUKCESY
    20.03.2017

    3 marca 2017r. w Zespole Szkół Publicznych Łęknicy dziewięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w etapie rejonowym Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego „Złote Pióro - potyczki ortograficzne 2017”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu. Celem konkursu jest propagowanie kultury języka ojczystego oraz kształcenie znajomości niełatwych zasad polskiej ortografii i interpunkcji wśród uczniów klas I-VI szkoły podstawowej.

    W etapie rejonowym tego konkursu zmierzyło się ponad 70 uczniów klas I-VI szkół podstawowych z Łęknicy, Lipinek Łużyckich, Trzebiela, Tuplic, Nowych Czapli,  Żarek Wielkich, Niwicy i Przewozu.

    Po arcytrudnych zmaganiach z polską ortografią i interpunkcją jury konkursowe wyłoniło 18 laureatów etapu rejonowego, którzy tym samym uzyskali kwalifikację do etapu miedzypowiatowego.

    18 marca 2017r. w miedzypowiatowym finale konkursu ortograficznego w Żaganiu naszą szkołę reprezentowali:  Hubert Górski, kl.IIc, Oskar Żebrowski, kl.IVb, Jakub Kraśnicki, kl.VIb. Z ogromną radością gratulujemy naszym ortograficznym finalistom, którzy w rozstrzygającym etapie konkursu zajęli kolejno: 12., 5. i 8. miejsce. I choć żadnemu z naszych uczniów nie udało się zdobyć „pióra”, to i tak uważamy ich za mistrzów polskiej ortografii.

    17 marca 2017r. dwuosobowa reprezentacja naszej szkoły - Amelia Gromnicka i Jakub Raźniewski - wzięła udział w międzyszkolnym konkursie ortograficznym, którego organizatorem był Zespól Szkół w Tuplicach. Konkurs adresowany był do uczniów klas piątych i sprawdzał znajomość zasad pisowni wyrazów z „ż” i „rz”.W gronie zwycięzców konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły, Jakub Raźniewski, który po ostrej rywalizacji, zajął drugie miejsce. W czerwcu 2017r. Jakub stanie do ortograficznej walki o tytuł mistrza ortografii tego roku szkolnego. Gratulujemy zwycięzcy jego sukcesu i już dziś trzymamy kciuki za jego powodzenie w czerwcowym finale.

     

    Opracowanie: mgr J.Ratajczyk 

  • PRZYGODA Z TEATREM

    PRZYGODA Z TEATREM
    14.03.2017

    13 marca 2017r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne, a dokładniej adaptację sceniczną znanej baśni braci Grimm pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Było to możliwe dzięki aktorom ze Studia Małych Form Teatralnych Art-Re z Krakowa, którzy wystąpili na scenie miejscowego GOK-u. Młoda widownia okazała się niezwykle wdzięczną publicznością. Z uwagą i skupieniem wpatrzona  w aktorów i ich stroje, wsłuchana w piosenki i w treść przedstawienia, dostrzegła najdrobniejsze niuanse płynące ze sceny. Uczniowie mieli także możliwość zamienić się w prawdziwych aktorów i odegrać role. I choć wszyscy uczniowie doskonale znają treść tej baśni, bawili się doskonale. Warto było, choć na krótki moment dać się porwać magii prawdziwego teatru.

     

    Opracowanie : mgr J.Ratajczyk, mgr M.Piątek-Skowrońska  

  • Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Starosty Żarskiego i Wójta Gminy Lipinki Łużyckie

    Turniej Piłki Nożnej Halowej  o Puchar Starosty Żarskiego i Wójta Gminy Lipinki Łużyckie
    13.03.2017

    W dniu 10.03.2017r. w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich po raz jedenasty odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Starosty Żarskiego i Wójta Gminy Lipinki Łużyckie. W uroczystym otwarciu wzięli udział: Starosta Powiatu Żarskiego Janusz Dudojć, Wójt Gminy Lipinki Łużyckie Michał Morżak, Wójt Gminy Brody Ryszard Kowalczuk, Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek, Wójt Gminy Tuplice Katarzyna Kromp, Burmistrz Miasta Żary Olaf Napiórkowski, Przewodniczący Rady Gminy w Tuplicach Sylwester Mazurkiewicz, radna Powiatu Żarskiego Anna Ślawska oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich Elżbieta Serwatka.

    W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział dwanaście drużyn gimnazjów w: Brodach Żarskich, Mirostowicach Dolnych, Tuplicach, Łęknicy, Jasieniu, Żarach-Gimnazjum Katolickie i nr 4, Trzebiela, Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku, Bieniowa oraz dwie drużyny z Lipinek Łużyckich.

    Po rozgrywkach eliminacyjnych wyłonione zostały 4 drużyny, które zmierzyły się w półfinałach. Drużyna gospodarzy turnieju pokonała 2: 0 drużynę z Bieniowa, a G. Katolickie wygrało 4: 1 z Łęknicą. Po zaciętej walce w finale, który zakończył się remisem 0: 0, zwycięzcą całego turnieju po rzutach karnych zostało Gimnazjum w Lipinkach Łużyckich, pokonując rzutami karnymi Gimnazjum Katolickie 3:2. Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum z Bieniowa, odnosząc zwycięstwo nad drużyną z Łęknicy.

    Drużyna z Lipinek Łużyckich grała w składzie: Marcin Błaszczak, Michał Jankowski, Mateusz Szczepaniak, Waldemar Kowalski, Adam Kondycki, Hubert Luszka. Adam Kondycki został najlepszym strzelcem turnieju.

    Turniej został zorganizowany przez uczniów klasy I gimnazjum w ramach realizacji projektów edukacyjnych pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, Marka Bobka.

    Opracowanie: mgr J.Ratajczyk, mgr M.Bobek

  • SZEŚCIORO BIBLIJNYCH FINALISTÓW !!!

    SZEŚCIORO  BIBLIJNYCH FINALISTÓW !!!
    10.03.2017

    "Biblio, ojczyzno moja...".

    Roman Brandstaetter

     

    "Nieznajomość Pisma Świętego

    jest nieznajomością Chrystusa".

    św. Hieronim

    W dniach 07. (wtorek) i 10. (piątek) marca 2017r. odbyły się etapy rejonowe I Edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla zwycięzców etapów szkolnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach i w Gimnazjum nr 1 w Żarach. Naszymi reprezentantami byli: Nikola Spychalska 6b, Daria Sokalska 6b, Marek Zimniewicz 6a, Amelia Aniśkiewicz I Gim., Mateusz Sobkowiak I Gim. i Szymon Delak II Gim. Uczniowie ze szkoły podstawowej mieli dokonać lektury Ewangelii wg św. Jana, natomiast gimnazjaliści poza Ewangelią wg św. Jana mieli do przeczytania jeszcze trzy Listy św. Jana. Na etap rejonowy składały się: część pisemna - test i część ustna - odpowiedzi na pytania jak w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. W etapie rejonowym dla szkół podstawowych wzięło udział 26 osób. Z etapu pisemnego do etapu ustnego przeszło 20 osób. Natomiast z etapu ustnego do finału - 10 osób. W etapie rejonowym dla gimnazjów uczestniczyło 20 osób. Po etapie pisemnym było już tylko 16 osób w etapie ustnym, z którego w finale znalazło się 8 osób.

                Nasze trzy uczennice i naszych trzech uczniów (uczniowie SP: zajęli 10., 8., 7. oraz uczniowie Gim.: 8., 4., 3. miejsce) zakwalifikowało się do etapu finałowego - diecezjalnego, który odbędzie się na początku kwietnia 2017r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu. Przysługuje im więc już tytuł finalisty, a w kwietniu będą walczyć o tytuł laureata, czego gorąco im życzymy.

     

    Opracował: mgr Paweł Wardziak

  • MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SKO

    MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SKO
    07.03.2017

    W dniu 03.03.2017r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju SKO. Impreza odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach w godzinach 15.00-17.00.

    Reprezentację naszej szkoły tworzyła pięcioosobowa grupa uczniów z klas III-IV oraz opiekun SKO w naszej szkole mgr Małgorzata Maracz. Celem turnieju była integracja oraz wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami w zakresie pomysłów i sposobów prowadzenia Szkolnych Kas Oszczędności.

    Na program imprezy złożyły się m.in.:
    - quiz wiedzy na temat SKO,
    - bieg „bosa stopa”,
    - turniej przeciągania liny,
    - konkurs na najbardziej finezyjne kopnięcie lub uderzenie w poduszkę, którą trzymał członek dyrekcji Banku PKO SA, 
    - pokaz akrobatyki sportowej klubu „UKS Piramida”, który tworzą uczniowie żarskich szkół podstawowych i gimnazjalnych,
    - pokazowe walki mistrzów świata z klubu Malinowski Team.

                Organizatorzy zapewnili atrakcyjne nagrody dla każdej szkoły, która uczestniczyła w turnieju oraz drobiazgi dla uczestników i publiczności, pyszny i zdrowy poczęstunek, profesjonalną i niepowtarzalną oprawę świetlną i muzyczną.

             Z pewnością to piątkowe popołudnie wypełniły niezapomniane wrażenia!

    opracowanie : mgr M.Maracz i mgr J.Ratajczyk
     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lipinkach Łużyckich
    Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lipinkach Łużyckich, ul. Szkolna 7
    68-213 Lipinki Łużyckie

    Przedszkole
    ul. Główna 31a
    68-213 Lipinki Łużyckie
    tel. 68 3752061
  • 068/3752085

Galeria zdjęć