Chcę to zrobię

W tych zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie, czyli 56 dziewcząt i 67 chłopców. Prowadząca to pani Adrianna Kułdosz. Przeprowadzono 95 godzin zajęć.

Podczas zajęć terapeutycznych uczniowie uczestniczący w projekcie mieli możliwość w sposób warsztatowy ćwiczyć komunikacje interpersonalną- tak bardzo potrzebną w życiu do tworzenia prawidłowych relacji z rówieśnikami oraz z osobami dorosłymi. W trakcie spotkań próbowaliśmy zastanowić się jakie wybrać metody uczenia aby były skuteczne. Dzieci zapoznały się z pojęciem „równości płci”, które pozwala na realizację marzeń każdej osobie.

Każde spotkanie było połączone z dużą dawką dobrej zabawy- to pozwalało na miłe spędzenie czasu i twórcze podejście do tematów.

Ważnym elementem zajęć było doskonalenie pracy w grupie- dzięki współpracy powstały interesujące plakaty o skutecznych metodach uczenia się.

Uczniowie mieli też możliwość zastanowienia się nad tym jakie mają zalety i dowiedzieli się jakie pozytywy widzą w nich koledzy i koleżanki. Te ćwiczenia były dla części dzieci bardzo wzruszające, gdyż na co dzień słyszą mało komplementów i wciąż mają duże opory aby na forum mówić o swoich zaletach.

Urozmaiceniem zajęć były różnorodne gry edukacyjne, które pozwoliły uczniom na relaks oraz trening koncentracji, refleksu i pomysłowości.

Bardzo komfortową sytuacją była praca z uczestnikami projektu w małych grupach- to pozwoliło każdej osobie zaistnieć podczas spotkań i dawało poczucie bezpieczeństwa-dzieci mówiły otwarcie o swoich przemyśleniach, spostrzeżeniach i problemach.

Często w poszczególnych grupach projektowych byli uczniowie z różnych klas- dzięki wspólnym zajęciom, na które uczęszczali w roku 2012-2013 została wzmocniona integracja w naszej szkolnej społeczności.