Zielonym atramentem pisane

W ciągu 13 miesięcy przeprowadzono 89 godzin zajęć wyrównawczych i 84 zajęć rozwijajacych. Wzięło w nich udział 15 dziewcząt i 21 chłopców. Warsztaty prowadziła pani Krystyna Woźny.

W ramach zajęć wyrównawczych uczniowie ćwiczyli kluczowe umiejętności polonistyczne, takie jak: redagowanie różnych form wypowiedzi, analizę utworu poetyckiego, rozpoznawanie

i określanie części mowy i części zdania, umiejętności ortograficzne. Uczestnicy zajęć  stworzyli komiks związany z postacią Władysława Szafera, a także zaprojektowali i wykonali techniką komputerową folder o patronie szkoły.

W ramach zajęć rozwijających uczniowie poszerzali i doskonalili umiejętności polonistyczne takie jak: redagowanie różnych form wypowiedzi  z uwzględnieniem form typowo dziennikarskich oraz szlifowali umiejętności ortograficzne. Młodzi dziennikarze wydawali gazetkę projektową,
w której zamieszczali pisane przez siebie teksty. Powstało 10 numerów czasopisma „Zielonym atramentem pisane”.

Uczestnicy zajęć polonistycznych posługiwali się technologią informacyjno-komunikacyjną m.in. przy tworzeniu  folderu i gazetki, ale także w czasie w czasie nauki gramatyki i ortografii. Część zajęć odbywała się w pracowni komputerowej, a także z użyciem tablicy interaktywnej, dzięki której korzystano z programów multimedialnych.

Dużą atrakcją dla uczestników zajęć były wycieczki, dwa jednodniowe wyjazdy do redakcji lokalnych gazet w Żarach i Zielonej Górze oraz trzydniowa wycieczka do Krakowa i okolic, w czasie której uczniowie naszej szkoły chodzili śladami patrona Władysława Szafera.