Skok w przyrodę

W ciągu 13 miesiecy przeprowadzono 90 godzin zajęć wyrównawczych i 46 zajęć rozwijających. Zajęcia prowadziła pani Marta Szajna. Wzięło w nich udział 11 dziewcząt i 14 chłopców.

Uczestnicy zadania SKOK W PRZYRODĘ uzupełniali i poszerzali swoją wiedzę, doskonalili umiejętności oraz rozwijali zainteresowania przyrodnicze podczas zajęć, wyjazdów edukacyjnych

oraz trzydniowej wycieczki.

Zajęcia prowadzone były metodami aktywnymi, które zachęcały uczniów
do samodzielnego poznawania, odkrywania i doświadczania zjawisk przyrodniczych. Młodzi przyrodnicy wspomagani niezbędnymi przyrządami prowadzili zarówno obserwacje laboratoryjne
jak i terenowe, wykonywali proste doświadczenia.  Poznawali również zasoby przyrodnicze najbliższego środowiska oraz kraju, zbierali i gromadzili materiały przyrodnicze, które następnie wykorzystywali do dalszej pracy.

Dzięki zastosowaniu technologii informacyjnej penetrowali przestrzeń kosmiczną oraz wnętrze Ziemi, poznawali tajemnice pogody, a zdobyte informacje wykorzystywali podczas tworzenia prezentacji i krótkich scenek filmowych i dramowych.

Podczas wszystkich  typów zajęć uczestnicy chętnie ze sobą współpracowali oraz doskonale się bawili, co tworzyło atmosferę sprzyjającą uczeniu się.

Oto jeden z rezultatów wypracowanych na zajęciach.

Prezentacja_-prognoza_pogody_(2).ppt