Programy i podręczniki

Regulamin użytkowania i rozliczania podręczników z biblioteki szkolnej

1. Do wypożyczania podręczników uprawnieni są wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego,.

1. Uczeń może zrezygnować z wypożyczenia podręczników (pojedynczych tytułów lub całego kompletu).

1. Wypożyczanie odbywa się na początku każdego roku szkolnego – do 15 września  lub w miarę dostępności podręczników.

1. Podręczniki wypożyczane są na okres jednego roku szkolnego, termin ich zwrotu mija 20 czerwca. Kolejne części podręcznika należy zwrócić po zakończeniu pracy z nimi, najpóźniej w ciągu 7 dni.

1. Wypożyczone podręczniki należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem. Nie wolno po nich pisać, rysować.

1. Płyta CD stanowi integralną cześć podręcznika i należy ją zwrócić wraz z podręcznikiem.  Zagubienie lub zniszczenie płyty CD skutkuje koniecznością odkupienia całego kompletu.

1. Za szkody wynikłe z zagubienia, uszkodzenia, zniszczenia, niezwrócenia w ustalonym terminie podręcznika odpowiada rodzic lub prawny opiekun wypożyczającego.

1.  Za zagubiony lub zniszczony podręcznik wypożyczający (lub rodzic, prawny opiekun) powinien wpłacić odszkodowanie w wysokości 100 % ceny katalogowej podręcznika.

1. Do oceny stanu zużycia zwróconych podręczników powołana zostanie komisja składająca się z: wychowawcy, przedstawiciela rady rodziców, nauczyciela bibliotekarza i dyrektora szkoły.

1. Uczeń, który w trakcie roku szkolnego, z powodów losowych, rezygnuje z edukacji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, zobowiązany jest do zwrotu wypożyczonego wcześniej kompletu podręczników lub zapłacenia 100% jego wartości.

Zatwierdzono Zarządzeniem nr 25/2014 Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich w dniu 28 sierpnia 2014 roku.