Informacje ogólne o projekcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny uzyskał dofinansowanie na realizację projektu w kwocie 309 825,35. Beneficjentem projektu jest Gmina Lipinki Łużyckie.

Projekt pn."Przyszłość jest nasza - dodatkowe zajęcia rozwijające, wyrównawcze i terapeutyczne dla uczniów szkoły podstawowej w Lipinkach Łużyckich" jest finansowany ze środków  Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Priorytet IX: Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

W pracach nad opracowaniem wniosku brali udział nauczyciele naszej szkoły.

W ramach projektu realizowane są pozalekcyjne zajęcia edukacyjne, ukierunkowane na wyrównanie szans edukacyjnych w ciągu 16 miesięcy u uczniów szkoły podstawowej i zmniejszenie różnic w ich umiejętnościach oraz wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej Szkoły poprzez organizację zajęć wyrównawczych, rozwijających i terapeutycznych ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych.

Uczniowie biorą udział w następujących zajęciach:

• SKOK W PRZYRODĘ - przyrodnicze zajęcia z elementami ICT wyrównwcze i rozwijające,
  • LICZĘ WIĘC JESTEM - matematyczne zajęcia z elementami przedsiębiorczości i ICT wyrównawcze i rozwijające,
  • ZIELONYM ATRAMENTEM PISANE - polonistyczne zajęcia z elementami dziennikarstwa i ICT wyrównwcze i rozwijające,
  • W ANGIEKLSKIM OGRODZIE - zajęcia rozwijające z języka angielskiego,
  • W NIEMIECKIM OGRODZIE - zjęcia rozwijające z jezyka niemieckiego,
  • CHCĘ TO ZROBIĘ - zajęcia terapeutyczne dla wszystkich uczestników projektu.

Zapraszamy do oglądania zdjęć dokumentujących przebieg projektu w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY

PREZENTACJA NA PODSUMOWANIE KONFERENCJI Podsumowanie.pptx