Nawigacja

  • Aktualizacja danych

    Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
  • 24.08.2021

    Moduł Marta Szajna został zmodyfikowany

  • MODUŁ ZIMOWY

    Nowa galeria MODUŁ ZIMOWY została dodana do albumu fotograficznego

  • CZYTAM Z KLASĄ

    Nowa galeria CZYTAM Z KLASĄ została dodana do albumu fotograficznego

  • "KAŻDY MOŻE BYĆ ŚWIĘTYM, czyli kilka słów o Balu Wszystkich Świętych.

    "KAŻDY MOŻE BYĆ ŚWIĘTYM, czyli kilka słów  o Balu Wszystkich Świętych.

    W dniu 3. listopada 2017r., w piątek, w godz. 16.00 do 19.00 w szkolnej świetlicy odbył się Bal Wszystkich Świętych. Oczywiście, jak sama nazwa mówi, bal był poświęcony wszystkim mieszkańcom nieba z racji niedawno przeżytego dnia 1 listopada, w którym obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Najpopularniejszymi osobami świętymi, których przebrania dominowały na balu, były: Matka Boża - Maryja i aniołowie. Wśród tego grona znalazł się także jeden święty mężczyzna - święty Paweł z Tarsu. Na balu panowała radosna atmosfera. Były tańce, zabawy, rebusy i krzyżówki, a także małe co nieco. Były wspólne fotografie. Każdy uczestnik balu wyszedł z balonem samodzielnie przez siebie nadmuchanym, który miał mu przypominać, że każdy może być świętym, jeśli tylko chce nim zostać. A wierzę, że każdy człowiek ma takie pragnienie.

    Opracował: mgr Paweł Wardziak

  • SPOTKANIE Z TEATREM

    SPOTKANIE Z TEATREM
    27.10.2017

     Za nami kolejne spotkanie z teatrem. 27 października 2017r. w sali miejscowego GOK-u uczniowie klas I - III mieli okazję zobaczyć przedstawienie pt. „Wilk i zając”. Goszczeni przez nas aktorzy, doskonale wcielili się w role zająca i wilka. Zachwyceni postacią wilka, uczniowie aktywnie brali udział w przedstawieniu.  Uciekający wilkowi zając, przekazywał dzieciom cenne uwagi na temat dbania o higienę jamy ustnej i  udzielał rad, jak dbać o swoje zdrowie, spożywając codziennie sporą porcję warzyw i owoców. Dzieci wraz z zającem stomatologiem leczyły wilkowi jego ostre kły. Bohaterowie tej bajki nie zapomnieli również przypomnieć o zasadach zachowania podczas pobytu w lesie. Okazało się, że nasi uczniowie doskonale znają te zasady. Jak na każdą bajkę przystało, tak  i nasza bajka miała morał: „Kto się lubi, ten się czubi”. W finale przedstawienia wilk przestał gonić zająca, a szczęśliwy szarak zaprosił dzieci do wspólnego, radosnego tańca.  

    Opracowanie: mgr Magdalena Piątek-Skowrońska

  • ORTOGRAFICZNY SUKCES

    ORTOGRAFICZNY SUKCES
    27.10.2017

    "Nie może być nic logiczniejszego niż język, w którym wszystko, co nielogiczne, jest wyjątkiem."
      Witold Gombrowicz

    W tym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje swój aktywny udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, którego głównym organizatorem jest Zespół Szkół w Łęknicy. Celem tego konkursu jest podnoszenie umiejętności ortograficznych uczniów, kształcenie umiejętności poprawnej pisowni, budzenie potrzeby znajomości zasad ortograficznych, rozwijanie ogólnej sprawności językowej, rozbudzanie zainteresowań pięknem języka ojczystego oraz zachęcanie do zdrowej rywalizacji.  26 października 2017r. w Niwicy, jako pierwsi do ortograficznych zmagań tego konkursu stanęli uczniowie klas czwartych  z 7 ościennych szkół, by zmierzyć się ze znajomością niełatwych reguł ortograficznych dotyczących pisowni wyrazów z „ó” i „u”. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa ekipa:  Joanna Kud i Maja Kostecka, uczennice klasy IVb i Hubert Podedworny, uczeń klasy IVa.  Reprezentanci naszej szkoły dzielnie walczyli z „bykami", czego końcowym rezultatem było wywalczenie przez Majkę Kostecką III miejsca. Serdecznie gratulujemy naszej ortograficznej mistrzyni i życzymy jej wielu sukcesów na polu zmagań z arcytrudną polską ortografią. 

    Opracowanie: mgr J.Ratajczyk

  • NIETYPOWY DZIEŃ

    NIETYPOWY DZIEŃ
    26.10.2017

    Strasznie śmieszny jest ten świat....

     

    Dnia 25 października 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Strasznie Śmieszny Dzień. Tego dnia sale lekcyjne i szkolne korytarze zamieniły się w nietypowe miejsca. Od rana nasi uczniowie paradowali w nietypowych strojach, które świadczyły o dużej pomysłowości i kreatywności ich autorów. Ale nikt niczemu się nie dziwił! Wszak dzień ten miał być eksplozją humoru i świetnej zabawy. W przypadku dołączenia do zabawy każdy uczeń mógł liczyć na zwolnienie z odpytywania. A zabawa była świetna, gdyż  Szacowni Belfrowie również nie odmówili włączenia się w to szalone przedsięwzięcie. Atrakcyjność tego dnia dodatkowo podniósł kiermasz „strasznie” smacznych ciast, których sponsorami byli Rodzice naszych uczniów. Za co serdecznie dziękujemy. Już wkrótce ogłosimy kolejny niecodzienny szkolny dzień! Bądźcie gotowi!   

    Opracowanie:mgr J.Ratajczyk

     

  • PRÓBNA EWAKUACJA

    PRÓBNA EWAKUACJA
    24.10.2017

    Na wypadek, gdyby...

     

         Wtorek, 24 października 2017r. godzina 10.00. W Zespole Szkolno Przedszkolnym rozlegają się nagle trzy głośne sygnały dźwiękowe. To alarm  wzywający wszystkich do opuszczenia budynku. Słychać również syrenę miejscowej OSP.W szkole trwa  ewakuacja.  Po chwili na sygnale  przyjeżdża bojowy wóz strażacki. Po opuszczeniu szkoły wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli  udają się w bezpieczne miejsca na boisku szkolnym. Nie ma paniki. Wszystko odbywa się sprawnie i zgodnie z obowiązującymi procedurami. Na szczęście to tylko ćwiczenia…

     

      Trening  próbnej ewakuacji  przeprowadzony we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną z Lipinek Łużyckich z pewnością  był dla dzieci i młodzieży dużym przeżyciem i doświadczeniem. W ewakuacji brali udział wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły. Zachowując zasady  bezpieczeństwa, wszyscy szybko i sprawnie, oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek szkoły. Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi złożyli p.Dyrektor Szkoły meldunki o przebiegu ewakuacji i ilości ewakuowanych uczniów. Warto podkreślić, że wszyscy wykonali zadanie  z dużym zdyscyplinowaniem.W ćwiczeniu ewakuacyjnym uczestniczyła jednostka Straży Pożarnej, dla  której ewakuowanie szkoły także było ważnym ćwiczeniem doskonalącym umiejętność prowadzenia akcji i współdziałania  z kierownictwem szkoły.

     

    Celem ćwiczeń było oswojenie  z sytuacją zagrożenia oraz kształtowanie umiejętności odpowiedniego postępowania w razie zagrożenia pożarowego. Wszyscy zgodnie twierdzili, że taka próba była potrzebna, choć nigdy w przyszłości  nie chcieliby wykorzystać zdobytego doświadczenia.

    Opracowanie: mgr J.Ratajczyk

  • XVII DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

    XVII DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE
    11.10.2017

    11 października 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole XVII Dzień Papieski, pod hasłem : "Idźmy naprzód  z nadzieją!"  Wspominaliśmy osobę wybitnego Polaka, św. Jana Pawła II i jego wybór na papieża, następcę św. Piotra. Z tej to okazji w szkole uczniowie kolorowali mandale - kolorowanki ze złotymi myślami Ojca Świętego o nadziei. Najpiękniejszych sześć prac zostało wyeksponowanych na tablicy w holu szkoły. Poza tym przygotowaliśmy uroczysty apel, na który złożyła się inscenizacja pt. "Anioł Stróż Karola Wojtyły" oraz ulubiona pieśń papieża "Barka" i piosenka dla dzieci "Lolek". Przygotowany przez uczniów klasy VIa montaż słowno-muzyczny przybliżył uczniom życie i działalność św. Jana Pawła II i jego drogę do świętości.  

    Opracował: mgr P. Wardziak

  • JESIENNY BIEG PO ZDROWIE

    JESIENNY BIEG PO ZDROWIE
    28.09.2017

    27 września 2017r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja imprezy sportowej pod hasłem „Jesienny Bieg po Zdrowie ", której koordynatorami byli nauczyciele kultury fizycznej w naszej szkole. Celem tej cyklicznej imprezy jest upowszechnianie kultury fizycznej, a w szczególności popularyzowanie idei biegania, jako formy rekreacji ruchowej i ciekawego sposobu aktywnego spędzania wolnego czasu.

    Ta lekkoatletyczna konkurencja rozegrana została na  czterech poziomach wiekowych: klasy I-II, klasy III , klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy VII szkoły podstawowej i klasy II-III gimnazjum. Na starcie stanęli wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy mieli doskonałą okazję poznać klimat prawdziwych zawodów. Udział w tej imprezie udowodnił, że biegać każdy może, niezależnie od wieku, płci oraz kondycji fizycznej, bo tak naprawdę nie liczyło się to, kto przybiegnie pierwszy, lecz by pokonać wyznaczoną trasę.

    Super zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostali:

    klasy I-II

    dziewczynki

    1. Lechman Julia kl.II

    2. Gromnicka Wiktoria kl.II

    3. Zając Sandra kl.Ia

    chłopcy

    1. Skręta Hubert kl.II

    2. Ciszek Wiktor kl.Ia

    3. Michałowski Dawid kl.II

    kl.III

    dziewczynki

    1. Lechman Kornelia kl.IIIa

    2. Kondycka Dorota kl.IIIa

    3. Rynkiewicz Maja kl.IIIa

    chłopcy

    1. Kiernożycki Michał kl.IIIc

    2. Strzeliński Konrad kl.IIIb

    3. Strzeliński Dawid kl.IIIb

    klasy IV-VI

    dziewczynki

    1. Szczepaniak Zuzanna kl.Va

    2. Grigis Victoria kl.VIa

    3. Kowalska Weronika kl.VIa

    chłopcy

    1. Trochowski Patryk kl.VIb

    2. Kohut Szymon kl.VIb

    3. Raźniewski Jakub kl.VIa

    klasy VII i gimnazjum

    dziewczyny

    1. Skałecka Kornela kl.III

    2. Mikulska Oliwia kl.VIIa

    3. Telega Dominika kl.VIIb

    chłopcy

    1. Trochowski Mateusz kl.IIB

    2. Kondycki Adam kl.IIA

    3. Delak Szymon kl.III

    Na zakończenie imprezy uczestnicy mieli okazję do wymiany sportowych wrażeń przy wspólnej konsumpcji smacznych jabłek z polskich sadów.

                Kolejna taka impreza już za rok! Czekamy na wszystkich uczniów, którzy są wierni zasadzie, iż w zdrowym ciele,  zdrowy duch!!!

    Opracowanie: mgr J.Ratajczyk

     

  • WYPRAWA DO SKALNEGO MIASTA

    WYPRAWA DO SKALNEGO MIASTA
    13.06.2017

    W czasie, gdy inni uczniowie naszej szkoły pilnie się uczyli, 44 dzieci z  klas III a, III b i IV b wybrało się na wycieczkę do Skalnego Miasta, które znajduje się u południowych sąsiadów Polski – Czechów. Wyprawa trwała cały dzień. O bezpieczeństwo grupy dbali opiekunowie wycieczki: p. A. Rubczyńska, p. G. Pizuń, p. P. Anklewicz i p. P. Wardziak. Mali turyści wędrowali skalnymi korytarzami wśród stutrzydziestometrowych ścian, podziwiali niesamowite twory natury. Najbardziej spodobały się nam skały o nazwie Słonie, Ząb Karkonosza oraz Czarci Most, w którym na nasze głośne wołania duch gór wypuszczał wodę tworzącą wodospad. Płynęliśmy też łodzią po malowniczym jeziorku istniejącym jedynie 7 miesięcy w roku. Wszystkie te piękne widoki i chwile upamiętniliśmy na naszych zdjęciach. Oczarowani niecodziennymi widokami, pełni wrażeń, obkupieni pamiątkami dla bliskich, zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do Lipinek Łużyckich.

                                                          Opracowanie: mgr Aneta Rubczyńska

  • SZACHOWI MISTRZOWIE

    SZACHOWI MISTRZOWIE
    12.06.2017

    Młodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach nauki gry w szachy. Trzecioklasiści, którzy już drugi rok poznają zasady i strategie tej gry, wzięli udział  w szkolnym turnieju. Jego organizatorką była prowadząca zajęcia p.Aneta Rubczyńska. Wśród najlepszych graczy znaleźli się: Sokalska Dominika, Karczyński Krystian, Delak Martyna, Czekalski Oskar, Czekalski Mateusz, Ilczyszyn Krystian, Wąsowicz Michał, Kud Joanna. Ta grupa uczniów rozegrała dodatkowe partie szachowe w celu wyłonienia zwycięzcy. Rozgrywkom przyglądali się zaproszeni goście: pani dyrektor Elżbieta Serwatka oraz pan wójt Michał Morżak. Pojedynek finałowy, w którym zmierzyły się dwie dziewczyki, był bardzo wyrównany. Wygrała Martyna Delak, która czasem pokonała Joannę Kud – dzieci grały z użyciem zegarów szachowych. Wszyscy uczestnicy turnieju szachowego otrzymali od pana Wójta nagrody pocieszenia w postaci słodyczy, a zwyciężczyni nagrodę - bon o wartości 100 zł do zrealizowania w Empiku. Wyróżnienia od pani dyrektor w postaci dyplomów uzyskało 8 uczniów.

                                                                                  Opracowanie: mgr Aneta Rubczyńska

  • NIE MA JAK W RODZINIE, CZYLI XVIII SZKOLNY FESTYN

    NIE MA JAK W RODZINIE, CZYLI  XVIII SZKOLNY FESTYN
    09.06.2017

    4 czerwca 2017r. na boisku przy Przedszkolu w Lipinkach Łużyckich przy współudziale rodziców uczniów naszej szkoły został zorganizowany już  po raz osiemnasty festyn rodzinny, który był okazją do uczczenia w naszej szkole Dnia Dziecka. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „Nie ma jak w rodzinie ” i nawiązywała do celebracji oprócz święta wszystkich dzieci, również Dnia Mamy i Dnia Taty. Ponadto celem imprezy była promocja naszej placówki oświatowo-wychowawczej, pokreślenie roli, jaką pełni w środowisku lokalnym oraz integracja ze społecznością lokalną. Program festynu był niezwykle bogaty. Część artystyczna odbywała się na scenie tętniącej życiem. Swoje umiejętności wokalne, taneczne i sportowe zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz uczestnicy II Szkolnego Programu „Mam talent”.  Scena była też miejscem popisu aktorskiego nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, którzy swój występ zadedykowali wszystkim dzieciom naszej gminy. Tuwimowska „Lokomotywa” w interpretacji nauczycieli-aktorów zebrała gromkie brawa. Wokół sceny czekały liczne atrakcje, takie jak: dmuchane zamki i zjeżdżalnie, suchy basen z kulkami,  strzelnica LOK-u, zajęcia sportowe i konkursy zręcznościowe, mini turnieje w gry planszowe, profesjonalne wykonywanie makijaży i manicure, przejażdżka konnym zaprzęgiem. Dzieci i ich rodzice mogli sprawdzić swoje siły podczas zawodów sportowych, gdzie  na zwycięzców sportowych zmagań czekała słodka nagroda.  Młodzi uczestnicy imprezy, którzy marzą o zawodzie strażaka mogli wziąć udział w atrakcyjnych spotkaniach z przedstawicielami tego zawodu. Wśród  wielu sponsorów tegorocznej imprezy znalazło się  m.in. Nadleśnictwo Lipinki, Magnaplast czy stoisko promujące atrakcyjność Parku Mużakowskiego. Każdy uczestnik festynu mógł odwiedzić interesujące go stoisko, by zapoznać się ze szczegółami związanymi z tematyką eksponowanego stoiska.       

             Jak co roku największym powodzeniem podczas imprezy cieszyła się loteria fantowa, której główną nagrodą była ufundowana przez Wójta Gminy Lipinki Łużyckie elektryczna deskorolka. Posiadaczem szczęśliwego kuponu okazał się Tymoteusz Walęczewski, czteroletni mieszkaniec Grotowa, który od września 2017r. rozpocznie edukację w Przedszkolu w Lipinkach Łużyckich.          

    Ponadto na wszystkich  uczestników imprezy czekały atrakcyjne stoiska gastronomiczne zaopatrzone i obsługiwane przez rodziców uczniów naszej szkoły, które serwowały m.in. kiełbasę i karkówkę z grilla, hot-dogi, hamburgery, ruskie pierogi, bigos, grochówkę, ciasta, popcorn, watę cukrową, lody, napoje. 

    Oj, działo się, działo!!! I chociaż pogoda starała się zepsuć nam ten dzień, to tak  naprawdę trudno opisać atmosferę tego dnia. Myślę, że ten festiwal smaków i kolorów, rodzinnej radości i rozrywki długo zostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.   

    Lista sponsorów tegorocznego festynu:

    Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich

    Urząd Gminy w Lipinkach Łużyckich

    Biuro Biegłego Rewidenta Krzysztof Powąska Żary

    Studio Irena P  Irena Pyrzyńska Lipinki Łużyckie

    Apteka Witaminka w Lipinkach Łużyckich

    Stowarzyszenie Podajmy sobie ręce w Lipinkach Łużyckich

     Magnaplast sp.z o.o. Sieniawa Żarska

    Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinkach Łużyckich

    Hurtownia Warzyw i Owoców Lukkas Żary

    Firma Handlowa Darex Żary

    PHU Adam sp.z o.o. Żagań 

    Piekarnia U Gienia Państwo A.E.Ślawscy Lipinki Łużyckie

     Pani Joanna Rubczyńska

     Pan Dawid Nowakowski

    Hurtownia Zabawek Faworyt Wrocław Adam Połunkiszkis

    Hurtownia Chemii Gospodarczej Modar Monika Pawlak Żary

    Balonowy Świat Bolesław Andruszkiewicz Żary

     Pan Grzegorz Urbaniak Sekcja LOK

    Waldemar Brzeziński, Aneta Ryszczuk Lipinki Łużyckie

     Pan Antoni Walewender Sieniawa Żarska

    Firma Waldemaro Waldemar Kostecki Lipinki Łużyckie

    Nadleśnictwo Lipinki

    Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, dziękujemy Uczniom za wspólną dobrą zabawę, dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie,wsparcie i humor, dziękujemy Nauczycielom i Pracownikom administacji i obsługi ZSP w Lipinkach Łużyckich oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizacji tego święta!!! Do zobaczenia na następnym festynie. Już dziś zapraszamy! Do zobaczenia za rok!!!

    Opracowanie: mgr J.Ratajczyk

  • NASZE SZKOLNE WYCIECZKI

    NASZE SZKOLNE WYCIECZKI
    09.06.2017

    Wycieczki szkolne stanowią ważny element realizacji programu zarówno dydaktycznego jak i wychowawczego szkoły. Dzięki nim uczniowie mogą w praktyce wykorzystać wiedzę teoretyczną przyswajaną na lekcjach w szkole, poznawać formy aktywnego wypoczynku. Inspirują uczestników do: wzbogacania wiadomości, umiejętności i nawyków, kształcenia społeczno - moralnego, estetycznego i zdrowotnego, wytwarzania form aktywności intelektualnej, emocjonalnej, społecznej, zdrowotnej.  Poprzez nie dzieci i młodzież kształtują w sobie właściwe postawy. Turystyka pomaga w zdobywaniu i wzbogacaniu wiedzy oraz wielu pozytywnych umiejętności u młodych ludzi. Wywiera ogromny wpływ w społeczno – moralnym wychowaniu, uwrażliwia na piękno przyrody i sztuki, mobilizuje do poszukiwania ,,czegoś” nowego, nieznananego, inspiruje do działania, rozwija wiedzę, sprawność fizyczną.
     

    W dniach 12-13 maja 2017r. uczniowie klas IV, V i VIb wyjechali na dwudniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszego dnia wycieczki mieli możliwość zwiedzenia trzeciego co do wielkości zamku w Polsce, Zamku Książ, zwłaszcza jego reprezentacyjnych sal barokowych, Muzeum Gross-Rosen oraz Kompleksu Włodarz- największego podziemnego projektu Riese z okresu II wojny światowej. Drugiego dnia uczestnicy wycieczki zeszli do podziemni i obejrzeli Jaskinię Niedźwiedzią z unikalną szatą naciekową oraz Kopalnię Złota z podziemnym wodospadem w Sztolni Czarnej. Spotkali się również w Chodniku Śmierci z Gnomem, który pilnuje złota. Ten dwudniowy niezwykle ekspansywny fizycznie wypad dostarczył naszym uczniom rozległej wiedzy historycznej i przyrodniczej.

    W dniach 15-17 maja 2017r. uczniowie klas III gimnazjum oraz klasy VIa przebywali w stolicy, gdzie zwiedzili bardzo atrakcyjne turystycznie miejsca, czyli państwową mennicę, gmach Polskiego Radia i Sejmu, królewskie Łazienki i pałac w Wilanowie. Pobyt w stolicy pozwolił naszym uczniom poznać wiele interesujących miejsc, poza tymi, które są znane z pocztówek i folderów turystycznych.

    10-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły w dniach 12-16 maja 2017r. przebywała na wycieczce w Londynie. Organizatorem wycieczki była Szkoła Podstawowa nr 2 w Żarach. W Londynie uczniowie spacerowali po centrum miasta Leicester Square, Piccadilly Cirrus oraz Trafalgar Square. Odwiedzili National Galery z bardzo bogatą kolekcją malarstwa nie tylko brytyjskiego. Kolejnego dnia obejrzeli zmianę warty przed Pałacem Buckingham, gmach Parlamentu i wieżę zegarową ze słynnym Big Benem. Zwiedzili British Museum, twierdzę Tower i królewski skarbiec, katedrę St. Paul's. Wycieczkowy dzień zamknęła wizyta w Greenwich. Każdy uczestnik wycieczki osobiście mógł stanąć w miejscu, gdzie przechodzi południk zerowy, o którym uczymy się w szkole. Ostatniego dnia wycieczki uczniowie obejrzeli Oxford i Regent Street, najpopularniejszą handlową ulicę Londynu. Dopełnieniem angielskich wrażeń było zwiedzanie Canterbury, jednego z najpiękniejszych miast w południowej Anglii z jej perłą, czyli katedrą kościoła anglikańskiego arcybiskupstwa. Zmęczeni długą podróżą, ale pełni emocji i niecodziennych wrażeń powrócili do kraju.   

    30 maja 2017r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej (cała klasa I, IIa i IIb oraz pojedynczy uczniowie z klasy IIIa, IVa) spędzili atrakcyjny dzień na wycieczce we Wrocławiu. Główną atrakcją wycieczki był pobyt w pięknym wrocławskim zoo i jego nowoczesnym kompleksie Afrykarium. W ciągu kilku godzin uczniowie mieli szansę poznać na własne oczy rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów Założony w 1865 r. ogród zoologiczny pierwotnie zajmował kilkanaście hektarów. Dopiero w latach 50. XX wieku rozrósł się ponaddwukrotnie. Dzisiaj zajmuje 33 hektary. Przez kilkadziesiąt lat wrocławskim zoo zarządzali Hanna i Antoni Gucwińscy, którzy o obyczajach mieszkańców ogrodu opowiadali w popularnym programie „Z kamerą wśród zwierząt”. Od 2007 r. szefem ogrodu jest Radosław Ratajszczak, który zainicjował wiele pozytywnych zmian. Dzisiaj Zoo Wrocław to nie tylko miejsce spotkania z egzotycznymi zwierzętami. Zoo jest zaangażowane w ratowanie i ochronę wielu zagrożonych gatunków. W ciągu kilku lat powstały nowe wybiegi, m.in. dla niedźwiedzi brunatnych, gibonów, pand małych, nosorożców. Przybyło także nowych lokatorów, w tym zwierząt wyjątkowo rzadkich, jak okapi, czy manaty. Dzisiaj w Zoo żyje około 14 tysięcy zwierząt reprezentujących ponad tysiąc gatunków. Afrykarium to największa atrakcja wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To unikatowe na światową skalę oceanarium prezentuje wyłącznie gatunki zwierząt pochodzących z Czarnego Lądu. W specjalnym budynku, kojarzącym się z arką Noego, oraz w jego otoczeniu stworzono zwierzętom niemal domowe warunki, od oceanicznych głębi, przez plaże Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zamieszkują je m.in. zachwycające żółwie, kolorowe ryby, manaty, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle, oraz dziesiątki innych stworzeń. Niesprzyjająca aura uniemożliwiła uczestnikom wycieczki obejrzenie jednej z istotnych atrakcji pobytu we Wrocławiu- Fontanny Multimedialnej, jednej z największych w Europie  i największej w Polsce. Ten niezaliczony punkt wycieczki stanie się być może w przyszłości pretekstem do powtórzenia wizyty w stolicy Dolnego Śląska. Oferta wycieczki nie byłaby pełna bez wizyty w McDonald's. Każdy uczestnik wycieczki opuszczał autokar z bardzo zadowoloną miną i zakupowymi trofeami, związanymi z miejscami tej szkolnej ekspedycji.

    Podsumowaniem tych szkolnych ekspedycji niech będą słowa niemieckiego pisarza Karola Juliusza Webera: ,,Podróże są najlepszym bodźcem twórczości”.

    Opracowanie: mgr J.Ratajczyk

  • ZAPROSZENIE

    ZAPROSZENIE
    26.05.2017

    Rada Rodziców, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz społeczność uczniowska Zespołu Szkolno–Przedszkolnego zapraszają na festyn rodzinny pod hasłem:

    „Nie ma jak w rodzinie”

    Termin imprezy : 04 czerwca 2017r. godz.12.00 – 16.00

    Miejsce imprezy: boisko przy Przedszkolu, ul. Główna 31a

    Lipinki Łużyckie

     

     

    W programie festynu m.in.:

    • loteria fantowa z nagrodą główną ufundowaną przez Wójta Gminy Lipinki Łużyckie,
    • rodzinne konkurencje sportowe ,
    • pomiar ciśnienia tętniczego i poziomu cukru,
    • dmuchane zamki i zjeżdżalnie, armatki kulkowe,
    • instruktaż strzelania z broni pneumatycznej i zawody w strzelaniu,
    • przejażdżka bryczką,
    • bufet i kawiarenka serwujące moc smakowitości (w tym m.in. bigos, swojska grochówka, pierogi, kiełbasa z grilla, hamburgery, hot-dogi,  ciasta, wata cukrowa, popcorn, lody, napoje zimne i gorące),
    • występy artystyczne dzieci i młodzieży w ramach programu „Mam talent",
    • kącik kreatywnego działania (malowanie twarzy, profesjonalny manicure),
    • pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez OSP Lipinki Łużyckie,
    • parada motocykli z Klubu Motocyklowego Black Eagles.

     

    Zapewniamy świetną zabawę i satysfakcję ze wspólnie spędzonego czasu. Czekamy na wszystkich mieszkanców naszej gminy! Bądźcie z nami koniecznie!!!

  • REGULAMIN LOTERII FANTOWEJ

    REGULAMIN LOTERII FANTOWEJ
    26.05.2017

    Regulamin loterii fantowej organizowanej podczas Festynu Rodzinnego w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Lipinkach Łużyckich

     

    § 1. Postanowienia ogólne

    1. Loteria fantowa będzie prowadzona pod nazwą „Loteria marzeń”. Jej organizatorem jest Rada Rodziców uczniów Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich.

    2. Loteria fantowa „Loteria marzeń” odbędzie się na terenie boiska przy Przedszkolu w Lipinkach Łużyckich przy ulicy Główna 31a.

    3. Loteria odbędzie się w dniu 04 czerwca 2017 roku, od godz. 12: 00 do godz.16: 00 w czasie festynu rodzinnego zorganizowanego pod hasłem „Nie ma jak w rodzinie”.

    4. W loterii mogą brać udział osoby pełnoletnie, a także niepełnoletnie – za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

    5. W loterii nie mogą brać udziału osoby bezpośrednio związane z jej organizacją.

    6. Organizator loterii dokonał jej zgłoszenia Naczelnikowi Urzędu Celnego w Zielonej Górze.

    7. Loteria fantowa„Loteria marzeń” jest prowadzona na podstawie ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz. U Nr 201, poz. 1540, z późn. zm).

    § 2. Warunki uczestnictwa w „Loterii marzeń”

    8. Warunkiem uczestnictwa w „Loterii marzeń” jest zakup co najmniej jednego losu. Losy będą sprzedawane w stoisku oznakowanym specjalnym banerem „Loteria marzeń”.

    9. Cena 1 losu wynosi 3 zł brutto.

    10. Do sprzedaży zostanie przeznaczonych max. 850 losów.

    11. W loterii wezmą udział osoby, które kupią los oraz umieszczą odcięty numer losu w urnie, przeznaczonej do losowania.

    12. Sprzedaż losów rozpocznie się 04 czerwca 2017r. o godz. 12.15 i potrwa do wyczerpania losów lub nie dłużej niż do godz. 15.00.

    13. Wszystkie losy biorą udział w losowaniu jednej nagrody głównej.

    14. Każdy uczestnik „Loterii  marzeń” może kupić dowolną liczbę losów.

    § 3. Nagrody

    15. Nagrodą główną w „Loterii marzeń” jest deskorolka elektryczna.

    16. Nagrodami dodatkowymi są: zabawki, artykuły papiernicze, książki, płyty, gry edukacyjne, lody, słodycze, w ilości 850 sztuk, po 3 złotych brutto każda.

    17. Łączna wartość nagród w „Loterii marzeń” to 2950 zł brutto / dwa tysiące dziewięćset pięćdziesiąt złotych.

    18.Procentowa wartość nagród w stosunku do łącznej ceny przeznaczonych do sprzedaży losów wynosi 137%. 

    17. Dla uczestników loterii przy zakupie losu „Loteria marzeń” przeznaczone zostały drobne upominki w formie gratisów, tj.; gadżety reklamowe firm, płyty, książki, kubki i maskotki, przekazane Radzie Rodziców w formie darowizny przez rodziców uczniów naszej Szkoły oraz Sponsorów.

    18. Fundatorem nagrody głównej jest Wójt Gminy Lipinki Łużyckie.

    19. Fundatorem pozostałych nagród jest Organizator loterii.

    20. Oferowane przez Organizatora nagrody są rzeczami fabrycznie nowymi.

    21. Zwycięzcy w „Loterii marzeń” nie przysługuje prawo do zastrzeżenia szczególnych właściwości nagrody.

    § 4. Zasady prowadzenia loterii

    20.W celu prawidłowego przebiegu loterii organizator „Loterii marzeń” powoła trzyosobową Komisję, której przewodniczący posiada znajomość przepisów ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych, w zakresie loterii fantowych. Skład Komisji, która sprawuje nadzór nad prawidłowym przebiegiem przygotowania losów, ich sprzedażą i losowaniem nagród specjalnych to: Gabriela Baran, Katarzyna Lewandowska i Marlena Nowaczyk, rodzice uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego. 

    21.Organizatorzy „Loterii marzeń” są upoważnieni do odbioru fantów i przekazania ich osobom bezpośrednio przygotowującym losy oraz do rozliczenia się z nagród oraz dochodu z loterii przed Radą Rodziców, stosownym protokołem, w ciągu 7 dni od dnia 04 czerwca 2017r.

    22. Poszczególne losy będą oznaczone kolejnymi numerami tj.: 1, 2, 3....850 oraz stemplem Rady Rodziców.

    23. Losowanie nagrody głównej rozpocznie się w dniu 04 czerwca 2017r., ok. godz. 15.15 na terenie boiska przy Przedszkolu w Lipinkach Łużyckich przy ulicy Główna 31a.

    24. W losowaniu wezmą udział wszystkie zakupione losy, których numery zostały umieszczone w urnie.

    25. Każdy los może być wylosowany tylko raz.

    26. Losowanie nagrody specjalnej odbędzie się w obecności, co najmniej jednej osoby z Komisji, a losowania kuponów z urny będą dokonywać dzieci z widowni.

    27. Po wylosowaniu i trzykrotnym odczytaniu numeru, osoba z kuponem o podanym numerze musi zgłosić się po odebranie nagrody w ciągu 5 minut od odczytania pierwszy raz numeru.

    28. W wypadku nie zgłoszenia się osoby z danym numerem, następuje losowanie kolejnego kuponu wg określonych powyżej zasad, dla tej samej nagrody.

    29. W wypadku stwierdzenia przez przedstawiciela Komisji nieautentyczności losu lub kuponu potwierdzającego zakup danego losu, Komisja stwierdzi jego nieważność i zarządzi powtórzenie losowania.

    § 5. Ogłaszanie wyników i odbiór nagród

    30. Laureat zostanie ogłoszony od razu po losowaniu.

    31. Komisja Loterii sporządzi protokół z przebiegu losowania z podaniem wyniku „Loterii marzeń”.

    32. Zwycięzca zostanie również ogłoszony na stronie internetowej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego http: //zslipinkiluzedupage.org.pl/, w zakładce Strona główna i Wiadomości, z podaniem imienia i nazwiska laureata. Nagroda zostanie wydana od razu po zakończeniu losowania, na terenie boiska przy Przedszkolu w Lipinkach Łużyckich przy ulicy Główna 31a, na podstawie protokołu przekazania, sporządzonego przez członka komisji loterii.

    § 6. Zasady postępowania reklamacyjnego

    33. Reklamacje mogą być zgłaszane najpóźniej do godz. 15.45 w dniu 04 czerwca 2017r.

    34. Rozpatrzeniu podlegają wyłącznie reklamacje zgłoszone w formie pisemnej. Reklamacja powinna zawierać: imię, nazwisko, dokładny adres Uczestnika, datę i miejsce zdarzenia, którego dotyczy roszczenie oraz treść żądania.

    35. Za datę wniesienia reklamacji uznaje się datę złożenia jej osobiście w siedzibie Organizatora. Reklamacje złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane. Organizator zastrzega, że reklamacje, które wpłyną do siedziby Organizatora po dniu 04 czerwca 2017r., po godz. 15.45 nie będą rozpatrywane, pomimo ich prawidłowego wniesienia przez Uczestnika. Reklamacje rozpatrzy Komisja Loterii „Loteria marzeń”. Termin rozpatrzenia reklamacji wynosi 30 minut od momentu jej złożenia   w siedzibie Organizatora wraz z powiadomieniem uczestnika o wyniku komisji.

    36. Decyzja Komisji Loterii „Loteria marzeń” dotycząca rozpatrzenia reklamacji jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

    37. Po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego uczestnikowi przysługuje prawo dochodzenia nieuwzględnionych roszczeń na drodze postępowania sądowego.

    § 7. Postanowienia końcowe

    41. Wzięcie udziału w loterii „Loteria marzeń” i zakup losu jest równoznaczne z zaakceptowaniem tego Regulaminu. Regulamin loterii będzie dostępny w miejscu sprzedaży losów, siedzibie organizatora „Loterii marzeń” oraz na stronie internetowej Zespołu Szkolno–Przedszkolnego http: //zslipinkiluzedupage.org.pl / w zakładce  Strona główna i Wiadomości.

    42. Cały dochód z „Loterii marzeń” zostanie przeznaczony na ulepszenie bazy dydaktycznej placówki ośwaitowej. 

     43. Organizator nie ponosi odpowiedzialność, za jakość i użyteczność nagród wygranych przez laureatów. Odpowiedzialnym z tego tytułu jest podmiot udzielający gwarancji tj. producent, dystrybutor lub sprzedawca.

    44. Organizator obowiązany jest do poinformowania Naczelnika Urzędu Celnego w Zielonej Górze o każdej zmianie niniejszego regulaminu, nie później niż w terminie 3 dni od dnia dokonania zmiany.

    45. W sprawach nieuregulowanych tym Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego oraz ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz. U Nr 201, poz. 1540, z późn. zm).

    46. Dane uczestników będą zbierane i przetwarzane przez Organizatora wyłącznie w ramach i na potrzeby niniejszej loterii- zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych.

  • CO NAM W DUSZY GRA? , CZYLI VIII SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI

    CO NAM W DUSZY GRA? , CZYLI VIII SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI
    26.05.2017

    19 maja br. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbył się już kolejny, VIII. Szkolny Festiwal Piosenki. Tym razem organizacja festiwalu była realizacją projektu gimnazjalnego. Gimnazjaliści zadali sobie filozoficzne pytanie – Czy śpiewanie lub słuchanie śpiewu innych czyni nas szczęśliwszymi? Na to pytanie odpowiedzą zapewne w czasie prezentacji realizacji swojego projektu. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało, – „Co nam w duszy gra?”.  I zagrało pięknie!!!  Po każdym występie uczestników można było usłyszeć ogromne brawa od publiczności. Jury konkursowe w składzie: p. dyrektor szkoły Elżbieta Serwatka, przedstawiciel Rady Rodziców p. Gabriela Baran oraz p Lidia Bumbul, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej wyłoniło 4 laureatów. Pierwsze miejsca zajęły 2 duety: Maja i Oliwia Słoma (ucz. klasy III a oraz klasy VI a) oraz Gabrysia Rubczyńska i Oliwia Balcerzak (uczennice klasy II gim.). Drugie miejsce zajęły Oliwia Kostecka ( ucz. klasy I gim) i Julia Spyra (ucz. klasy II gim.). Pozostali uczestnicy festiwalu otrzymali wyróżnienia. To spotkanie było okazją do uśmiechu i wzruszeń. „Festiwalowe” piosenki usłyszymy na najbliższym festynie szkolnym z okazji Dnia Dziecka. 

    Opracowanie : mgr G.Pizuń

  • MY SIĘ BYKÓW NIE BOIMY

    MY SIĘ BYKÓW NIE BOIMY
    18.05.2017

    Dnia 17 maja 2017r. nasza szkoła była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas czwartych. Tego dnia do zmagań z niełatwą polską ortografią stanęły cztery trzyosobowe reprezentacje zaprzyjaźnionych szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Szczepaniak, Piotr Pawłowski i Oskar Żebrowski. Celem  tego wieloletniego konkursu jest promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz stosowanie poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej na co dzień. Uczniowie mieli do napisania arcytrudne dyktando, które sprawdzało praktyczną znajomość reguł ortograficznych dotyczących pisowni wyrazów z ó, u i rz, ż i zasad interpunkcji. Po wnikliwym sprawdzeniu uczniowskich prac konkursowe jury wyłoniło trzech mistrzów ortografii klas czwartych. Pierwsze miejsce zajęła reprezentantka szkoły w Żarkach Wielkich - Wiktoria Górska, drugie - uczeń naszej szkoły Oskar Żebrowski, a trzecie - uczennica z Trzebiela, Oliwia Popiel.Triumfatorzy tej edycji konkursu już niebawem zawalczą o tytuł Arcymistrza Ortografii za rok szkolny 2016/17. 

    Gratulujemy Oskarowi jego kolejnego sukcesu ortograficznego! Zapytany o przepis  na sukces , chłopiec odpowiada skromnie, że to jego bliski kontakt z książkami jest gwarantem jego powodzenia. W tym roku szkolnym Oskar uczestniczył w ogólnopolskim projekcie czytelniczym Wielka Ligi Czytelników i w drużynowym finale zdobył największą ilość punktów w województwie lubuskim. Niestety, zdobyta liczba punktów nie była wystarczającą, aby stać się przepustką do finału w Katowicach. Trzymamy kciuki za powodzenie w przyszłym roku szkolnym.  

    Opracowanie: mgr J.Ratajczyk 

  • MŁODZI SAMORZĄDNI

    MŁODZI SAMORZĄDNI
    18.05.2017

    Dnia 17.05.2017r. uczniowie naszej szkoły wspólnie z panią dyrektor mgr Elżbietą Serwatką, nauczycielem historii i WOS-u, mgr Małgorzatą Sawiuk uczestniczyli w debacie lokalnej, która  jest częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, zorganizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. To projekt, którego celem jest wywołanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności. Patronat honorowy  nad projektem objął Prezydent Rzeczpospolitej Andrzej Duda. 

    Organizatorem debaty była pani Lidia Bumbul, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipinkach Łużyckich, która po raz kolejny zaprosiła mieszkańców gminy do dyskusji na temat: „Jak budować wspólnoty lokalne?”. Wśród zaproszonych gości był m.in. wójt Gminy pan Michał Morżak. W debacie uczestniczyli też przedstawiciele organizacji pozarządowych, działających w naszej gminie. Osobą prowadzącą debatę była pani Beata Tarnowska, przedstawiciel Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

    Młodzi uczestnicy debaty mieli za zadanie odpowiedzieć na dwa kluczowe pytania:

    1. Co nas łączy, jako wspólnotę?

    2. Co możemy zrobić, by wzmacniać to, co nas łączy?

    Pracując w grupach, wspólnie szukali odpowiedzi na postawione pytania. Każdy uczestnik debaty miał okazję przedstawić własne pomysły. Efektem grupowej pracy były „mapy myśli”, które wskazywały najważniejsze czynniki i najważniejsze wzmacniacze, które łączą lokalną wspólnotę. Dodatkowo każdy uczeń mógł swobodnie porozmawiać z panem Wójtem, zadając mu pytania dotyczące funkcjonowania naszej Gminy. Jednocześnie spotkanie to pozwoliło naszej młodzieży doskonalić umiejętności publicznych wystąpień, które w dzisiejszym świecie są bardzo pożądane i przydatne.

    Uczestnicy debaty to uczniowie naszego gimnazjum:

    Klasy I Maja Spurek

                Jakub Woszczyło

                Remigiusz Duszeńko

    Klasy II Kamila Glaser

                 Oliwia Kurzawa

                 Gabriela Rubczyńska

                 Julia Spyra

                 Tomasz Mielczarek

    Klasy III b Jakub Żebrowski

    Debata potwierdziła tezę, że młodzi mieszkańcy Gminy Lipinki Łużyckie wiedzą, że Lubuskie jest warte zachodu

    Opracowanie : mgr J.Ratajczyk, mgr M.Sawiuk

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lipinkach Łużyckich
    Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lipinkach Łużyckich, ul. Szkolna 7
    68-213 Lipinki Łużyckie

    Przedszkole
    ul. Główna 31a
    68-213 Lipinki Łużyckie
    tel. 68 3752061
  • 068/3752085

Galeria zdjęć